Reklama

Poskromienie agresora z nożem!

Opublikowano:
Autor:

Poskromienie agresora z nożem! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 lipca po południu buscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 24 – latka, który na skateparku zaczepiał osoby przypadkowe osoby. Z jednego ze zgłoszeń, które dotarło do dyżurnego wynikało, że mężczyzna może mieć przy sobie nóż.

Agresor nie podporządkowywał się poleceniom wydawanym przez policjantów i w ich stronę kierował groźby oraz wymachiwał nożem. Już po zatrzymaniu, w trakcie przeszukania napastnika funkcjonariusze znaleźli przy nim jedną „działkę” białego proszku, który po wstępnym badaniu okazał się amfetaminą. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło wczoraj zgłoszenie o agresywnym, nietrzeźwym mężczyźnie. Miał on na terenie skateparku zaczepiać przebywające tam osoby. Z kolejnego zgłoszenia wynikało, że agresor może mieć przy sobie nóż. Dyżurny na interwencję skierował natychmiast dwie policyjne załogi. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego.

Wyciągnął nóż!

Tam zastali świadka, który wskazał, gdzie może przebywać agresywny mężczyzna. Funkcjonariusze po chwili dotarli do agresora, jednak ten w stronę mundurowych kierował groźby, a nawet wyciągnął nóż i zaczął nim wymachiwać. 24 – latek został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie przeszukania agresora znaleziono przy nim jedną działkę” białego proszku, którego wstępne badanie narkotestem wykazało, że była to amfetamina. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu będzie składał wyjaśnienia.                    

Za stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi również za posiadanie środków odurzających.  

 

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE