Reklama

Gmina Ustrzyki Dolne będzie powiększona? Pojawił się pomysł na budowę portu lotniczego!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Romowicz | Facebook

Gmina Ustrzyki Dolne będzie powiększona? Pojawił się pomysł na budowę portu lotniczego! - Zdjęcie główne

foto Bartosz Romowicz | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Włodarze Ustrzyk Dolnych planują powiększyć granice administracyjne gminy. Rada Miejska na wniosek burmistrza Bartosza Romowicza podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do tej procedury i przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami. Za uchwałą głosowało 12 radnych, a 2 wstrzymało się od głosu.

Plany na realizację ogromnej inwestycji

Sprawa dotyczy powiększenia granic administracyjnych gminy Ustrzyki Dolne o część terytorium gminy Bircza. Dokładnie terenu obejmującego obręb geodezyjny Krajna oraz działkę położoną w miejscowości Wola Korzeniecka. To właśnie tam mieści się pas startowy lądowiska/lotniska. W planach burmistrza Bartosza Romowicza ma on zostać włączony w realizację ogromnej inwestycji jaką jest budowa portu lotniczego. Łącznie to obszar około 340 hektarów.

Miasto partnerskie wyszło na takim pomyśle korzystnie

Włodarz Ustrzyk Dolnych zwraca uwagę, że każdy port lotniczy, a w szczególności ten znajdujący się na obszarze turystycznym, powoduje ogromy rozwój. Bartosz Romowicz powołuje się tu na przykład miasta partnerskiego Hévíz. Kilku tysięczny obszar posiadając swój port lotniczy stał się drugą – po Budapeszcie – destylacją turystyczną na Węgrzech.

Myśląc o rozwoju strategicznym naszej gminy, musimy również myśleć właśnie o takich inwestycjach. To inwestycje, które swój wpływ na gospodarkę mają w perspektywie wielu lat. Dodatkowym aspektem tej zmiany jest zwiększenie dochodów podatkowych gminy

– stwierdza Bartosz Romowicz.

Jeżeli mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne będą przeciw temu pomysłowi, cała procedura zostanie zaprzestana.

Jeśli będą za, będziemy dalej ją prowadzić

– zapowiada Romowicz.

Co na to gmina Bircza?

W miniony poniedziałek odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Bircza w sprawie planów przyłączenia obrębu Krajna oraz działki w miejscowości Wola Korzeniecka do terytorium gminy Ustrzyki Dolne.

Radni naszej gminy jednogłośnie przyjęli oświadczenie, w którym wyrazili swój sprzeciw wobec planów gminy Ustrzyki Dolne. W obliczu negatywnego wydarzenia, jakim była podjęta uchwała Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych oraz wypowiedzi Pana Bartosza Romowicza, Rada Gminy Bircza poprzez przyjęte stanowisko, wyraziła swoje głębokie zaniepokojenie działaniami podejmowanymi przez tamtejszy samorząd

– czytamy w mediach społecznościowych gminy Bircza.

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy