Reklama

Pora na ósmy protest w obronie praw kobiet w Rzeszowie. Będzie rekord frekwencji?

Opublikowano:
Autor:

Pora na ósmy protest w obronie praw kobiet w Rzeszowie. Będzie rekord frekwencji?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 listopada pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego odbędzie się kolejny protest kobiet. Czy tym razem liczba uczestników dorówna poziomem do poprzednich edycji?

Manifestacja, którą zorganizowano 2 listopada, mówiąc najprościej, nie należała do udanych. Wpłynęły na to warunki atmosferyczne i co za tym idzie słaba frekwencja. Organizatorzy, poza przemowami, nie zdecydowali się na rozpoczęcie blokady ronda Dmowskiego oraz na standardowy spacer. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z województwa podkarpackiego?


Szansą na powrót do normy, jaką niewątpliwie wyznaczyło sześć pierwszych protestów, będzie dzisiejsza manifestacja, którą zaplanowano o godz. 17 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. 

- 4 listopada spotykamy się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego Kobiet by dalej walczyć o nasze prawa! Do zobaczenia w środę o 17.00!


- namawiają organizatorzy. 

Efekty protestów, które ogarnęły cały kraj, są już dzisiaj widocznie. Według Rządowego Centrum Legislacji wyrok ws. aborcji eugenicznej Trybunału Konstytucyjnego powinien zostać ogłoszony w Dzienniku Ustaw do 2 listopada. Do dnia dzisiejszego orzeczenie nie zostało dodane. 

Także w środę, o godzinie 18, przy tarnobrzeskim urzędzie miejskim rozpocznie się Strajk Kobiet w tym mieście.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE