Reklama

Poprawa sytuacji w Domu Pomocy Społecznej! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Poprawa sytuacji w Domu Pomocy Społecznej! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli! Kwarantanna, braki w personelu. Dyrektor przesyła apel o pomoc! Wsparcie ze strony duchownych z całej Polski dało ulgę.

15.04, godz. 18:50

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Łukasz Chrząstek opowiedział o otrzymanej pomocy. Na ten moment wiadomo, że wynik pozytywny mają pielęgniarka oraz opiekunka, które miały kontakt z zakażonym mężczyzną. Obie panie przebywają w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Obecnie placówka czeka na kolejne wyniki testów. 19 pracowników Domu jest objętych kwarantanną, a kilkunastu kolejnych przebywa na zwolnieniach lekarskich. W związku z absencją kadry, do pomocy w placówce zgłosiło się już na szczęście kilkanaście osób. Apel o pomoc spotkał się z bardzo dużym odzewem zwłaszcza wśród osób duchownych. W stalowowolskim DPS-ie służbę już zaczęli trzej bracia z rozwadowskiego Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie. Dodatkowo mają się zgłosić kolejne siostry i bracia z innych zgromadzeń.

- Czekamy na przyjazd jeszcze trzech braci albertynów z Krakowa, trzech sióstr dominikanek z Kielc oraz trzech sióstr skierowanych do nas przez sandomierski Caritas. Dodatkowo mają jeszcze przybyć dwie siostry felicjanki, które są pielęgniarkami. Ta pomoc pomoże nam przetrwać ten trudny czas. Dziękuję za to wsparcie - mówi Łukasz Chrząstek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Na umowę zlecenie udało się też już zatrudnić pielęgniarkę, ratownika medycznego oraz cztery osoby w charakterze pomocy opiekuna.

15.04, godz. 10:54

Poprawia się sytuacja związana z obsadą personelu w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. To wszystko dzięki wsparciu ze strony duchownych.

11.04:

Dramat personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. U jednego z pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem, część personelu trzeba było poddać kwarantannie (aż 15 osób). Stało się to w chwili kiedy do placówki skierowano obłożnie chorego mężczyznę, który niedawno przebywał na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Jeszcze gorzej zrobiło się wtedy, gdy u kolejnej pensjonariuszki pojawiły się objawy mogące wskazywać na zakażenie tym groźnym patogenem. Obecnie przy pensjonariuszach pracuje 6 osób – 2 pielęgniarki, 3 opiekunki i dyrektor Łukasz Chrząstek. Są na granicy wyczerpania, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Stąd też w mediach społecznościowych pojawił się apel do ludzi dobrego serca.

Pod opieką jest 84 pacjentów, przeważnie są to osoby obłożnie chore, leżące, z którymi kontakt jest utrudniony. Dodatkowo personel pracuje w specjalnych strojach ochronnych.

Dyrektor DPS-u, a także Janusz Zarzeczny, starosta powiatu stalowowolskiego apelują o pomoc. Starostwo ogłosiło już chęć natychmiastowego zatrudnienia pielęgniarek i opiekunów do DPS w Stalowej Woli, oferując dobre warunki finansowe. W sprawie pomocy i zatrudnienia można się kontaktować ze starostwem, pod numerem 503 137 904. Można też dzwonić bezpośrednio do starosty Janusza Zarzecznego (tel. 793 004 410) lub wicestarosty Mariusza Sołtysa (tel. 505 654 354).

- Potrzebna jest każda para rąk do pracy. Każdego zagospodarujemy. Opieka będzie polegała na wykonywaniu podstawowych czynności jak: karmienie, toaleta, sprzątanie - mówi Łukasz Chrząstek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE