W ramach naboru wpłynęło 253 wnioski. 190 z nich złożyły parafie, klasztory, zakony, zgromadzenia i inne kościelne osoby prawne, 33 wnioski złożyły jednostki samorządu terytorialnego, a 19 wpłynęło od organizacji pozarządowych. 11 złożyły osoby fizyczne. Dofinansowaniem objęto w sumie 104 podmioty.
Beata Dzido, przełożona Domu Zakonnego w Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Komańczy, który otrzymał największe dofinansowanie (200 tys. zł) mówiła, że za otrzymane środki przeprowadzi prace remontowo-konserwatorskie budynku klasztornego.
- Dzięki otrzymanej dotacji będziemy mogli wykonać niezbędny remont zewnętrznej elewacji klasztoru, w tym zabytkowych tarasów. Bez tych środków byłoby to niemożliwe. Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie został internowany ksiądz prymas Wyszyński, to miejsce dla Podkarpacia bardzo ważne. Co roku odwiedza go ogromna rzesza pielgrzymów i turystów, którzy przybywają w Bieszczady.
– mówiła siostra przełożona.
Wśród obiektów zgłoszonych do prac konserwatorskich i restauratorskich są najcenniejsze zabytki Podkarpacia, o ich wyjątkowości świadczy między innymi wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale jest też wiele obiektów, które stanowią o bogactwie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. W ramach prac konserwatorskich i restauratorskich dofinansowaniem objęto zabytki ruchome i nieruchome. W znakomitej większości są to zabytki sakralne, których na Podkarpaciu jest najwięcej.
Przy zabytkach nieruchomych udzielono dotacji m.in. na: restaurację pokryć dachowych, elewacji, fundamentów, izolacje przeciwwilgociowe, renowacje instalacji elektrycznych i in. Przy zabytkach ruchomych z kolei planowane są prace przy odnowie zabytkowych ołtarzy, obrazów, feretronów, witraży, rzeźb i polichromii.
Środki z dofinansowania trafiły do wszystkich podkarpackich powiatów. Najwięcej zaś do powiatów: jarosławskiego oraz przemyskiego. Pełna lista beneficjentów dostępna TUTAJ.