Reklama

Sporo chętnych do szczepienia Polaków przeciwko COVID-19! [VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Sporo chętnych do szczepienia Polaków przeciwko COVID-19! [VIDEO] - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd przedstawił kolejne założenia Narodowego Programu Szczepień. Wiemy ile zespołów medycznych zgłosiło się do całej akcji i jak będzie wyglądało szczepienie medyków.

Na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, jakie są kolejne efekty pracy nad Narodowym Programem Szczepień.

- W piątek o północy zakończył się etap zgłaszania zespołów medycznych do wykonywania szczepień. Mamy zgłoszenia od 8319 zespołów i według wyliczeń da to efekt 3,4 mln szczepień miesięcznie.

- powiedział Michał Dworczyk.

Szef KPRM przypomniał, że w sobotę upłynął termin zgłaszania uwag, propozycji, wniosków zmian do projektu Narodowego Programu Szczepień przedstawionego w zeszłym tygodniu. Liczba uwag jest duża i wynosi 2273.

- To pokazuje, na ile to jest problem, czy na ile jest to sprawa interesująca Polaków, ważna i wzbudzająca emocje.

- poinformował Dworczyk.

Adam Niedzielski przedstawił jak będzie wyglądał proces szczepienia medyków. Wyjaśnił, że etap zero to szczepienia personelu medycznego, pracowników służby zdrowia w tym personelu pomocniczego. Tutaj szczepienia odbywać się bedą w szpitalach, które zostały podzielone na trzy grupy: szpitale węzłowe (poza szpitalami wyłączonymi z walki z COVID-19), druga grupa: szpitale pediatryczne i onkologiczne, trzeci rodzaj to zakłady opiekuńczo-lecznicze (personel i pacjenci). Już w grudniu rozpocznie się etap zgłaszania medyków do procesu szczepień, tak aby szybko rozpocząć szczepienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy