Reklama

Ponad 2 300 wezwań strażaków w lipcu

Opublikowano:
Autor:

Ponad 2 300 wezwań strażaków w lipcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacka straż pożarna podsumowała pierwszy miesiąc wakacji. Strażacy z całego województwa przez lipiec wyjeżdżali średnio co 20 minut. We wszystkich zdarzeniach zginęły 24 osoby.

Jak poinformował rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  mł. bryg. Marcin Betleja we wszystkich zdarzeniach zginęły 24 osoby. Cztery z nich zginęły w pożarach, a pozostałe to głównie ofiary wypadków drogowych i utonięć. Ponad 350 rannym strażacy udzielili pomocy. 

Strażacy z Podkarpacia byli wzywani do pomocy ponad 2,3 tys. razy. W 654 przypadkach gasili pożary, a ponad 1,5 tys. strażackich interwencji dotyczyło działań niezwiązanych z ogniem.

Strażacy byli także wzywani do skutków burz, nawałnic i silnych opadów deszczu. Funkcjonariusze działali w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Oczywiście strażacy byli także wzywali do każdego wypadku drogowego, a także do poszukiwań osób, które zniknęły pod wodą.

Strażacy promowali także bezpieczne zachowania, uczyli pierwszej pomocy i zasad bezpiecznego wypoczynku. Interesowali się także obozowiskami harcerskimi, gdzie przeprowadzali szkolenia i pogadanki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE