Reklama

Ponad 100 osób na trasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Sandomierza. Byli także wierni z Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ekstremalne Drogi Krzyżowe cieszą się coraz większą popularnością. W piątek, 31 kwietnia, z Sandomierza na kilka tras wyruszyło blisko 150 osób. Zobaczcie zdjęcia.

Organizatorzy z Diecezji Sandomierskiej przygotowali pięć tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: najkrótsza trasa do Radomyśla nad Sanem liczyła 23 km, nieco dłuższa - 30-kilometrowa wiodła do Zawichostu. Najdłuższe trasy o długości 41 km prowadziły do Ożarowa, Sulisławic i Karwowa. Tutaj wierni dotarli w sobotę w godzinach porannych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną, podczas której pątnicy, samotnie lub w grupach oddają się milczeniu, skupieniu i modlitwie. Przed sandomierską EDK w Kościele Ducha Świętego odprawiona została msza święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego seniora Edwarda Frankowskiego. - Krzyż jest naszą mocą, bo to jest dar od Boga. W krzyżu powinno być odnowienie całej ludzkości. Ta droga krzyżowa jest ekstremalna, bo taka właśnie była droga krzyżowa Pana Jezusa - mówił do wiernych.

Zobaczcie zdjęcia z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Sandomierzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy