Reklama

Pomyłka rządu! Wyciągi narciarskie mogą być czynne!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Kamil Krukiewicz

Pomyłka rządu! Wyciągi narciarskie mogą być czynne! - Zdjęcie główne

foto Fot. Kamil Krukiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polski rząd wydał 21 grudnia 2020 roku rozporządzenie, którym zakazał działania wyciągów narciarskich. Mecenas Piotr Schramm wskazuje, że sytuacja jest nieco inna.

Przypomnijmy. Stan faktyczny jest taki, że od poniedziałku do 17 stycznia zamknięte są stoki narciarskie. Mogą funkcjonować jedynie dla zawodników przygotowujących się do zawodów. Jazda na nartach w celach rekreacyjnych jest zabroniona.

Jednak wyciągi narciarskie czy kolejki linowe mogą pozostawać czynne. Zwraca na to uwagę mecenas Piotr Schramm. Z jego analizy wynika, że rząd w rozporządzeniu wyłączył działalność obsługi stoków narciarskich przez wskazanie działu 93.0 Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), ale funkcjonowanie kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich objęte jest działem 49.39.Z. O nim przepisy milczą.

- Nie ma zatem podstawy prawnej dla zamknięcia wyciągów w Polsce.

- napisał w poniedziałek prawnik.

Kolejki mogą działać w celach transportowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy