Reklama

Życie małej Emilki z Kupna warte jest kilka milionów złotych. Trwa wyścig z czasem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne rodziców Emilki

Życie małej Emilki z Kupna warte jest kilka milionów złotych. Trwa wyścig z czasem [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne

Emilka urodziła się za wadą serduszka. Jedyną szansą na przeżycie jest operacja w USA. | foto Archiwum prywatne rodziców Emilki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Emilka Wilk urodziła się z ciężką wadą serca. Jej mama i dziadkowie pochodzą z Kupna (gmina Kolbuszowa). Jedyną szansą na przeżycie jest kosztowna operacja w USA. W akcję pomocy dziewczynce zaangażowali się ludzie z całej Polski. Ty też możesz pomóc małej Emilce. Jak to zrobić?

Rodzice czteromiesięcznej Emilki liczą na naszą pomoc. Priorytet to zebrać pieniądze na jej leczenie i koszty transportu do USA.

Anna Wilk, mama Emilki, pochodzi z Kupna. Na co dzień nie mieszka w powiecie kolbuszowskim, jednak często wraca do rodzinnej miejscowości. Razem z mężem i małą Emilką mieszka na stałe w Krakowie. Natomiast w Kupnie ma rodziców, siostrę, wujków i resztę rodziny. Jak przyznaje Anna,

- Przyjeżdżamy do rodzinnej miejscowości kiedy tylko się da, średnio raz w miesiącu

- nadmienia.


Emilka ze swoją mamą. Fot. Archiwum prywatne

Płacz, niedowierzanie, złość...

"Musicie się na to przygotować, przed wami ciężki czas" - te słowa usłyszeli rodzice małej Emilki od lekarzy jeszcze w czasie trwania ciąży. Jak się okazało, u dziewczynki wykryto ciężką wadę serca - zespół Fallota, atrezję zastawki tętnicy płucnej, pień płucny i tętnice płucne skrajnie hipoplastyczne. Diagnoza przerodziła się w wyrok.

Chwila oddechu

Emilka urodziła się w 39. tygodniu. Jest bardzo silna, póki co może oddychać, płuca są zaopatrywane w tlen. Jednak wraz ze wzrostem, Emilka będzie się dusić, siniec, nie będzie w stanie wykonywać podstawowych czynności.

- Emilka jest teraz w domu, z nami. Wyszliśmy ze szpitala miesiąc temu. Jest po pierwszej operacji i jest w dobrym, stabilnym stanie, pod stałą kontrolą lekarzy

- dodaje Anna Wilk, mama dziewczynki.

 

Kilka milionów

W Polsce czeka na dziewczynkę wiele operacji, które przedłużą jej życie. Jednak to nie wyleczy jej do końca. Jedyną szansą na normalne życie jest operacja w Stanford w USA. Tam znajduje się jedyna klinika na świecie, gdzie rekonstruują mniejsze tętnice płucne. Już teraz wiadomo, że koszty leczenia będą ogromne, sięgną nawet kilku milionów złotych. W chwili obecnej rodzina czeka na dokładny kosztorys.

- To, co jest najważniejsze - zbiórka, która jest założona na internecie, jest przeznaczona na badania w Stanach i transport medyczny. Natomiast cały czas czekamy na odpowiedź z kliniki odnośnie kwoty potrzebnej na operację. Chcemy, aby ta zbiórka nie została zamknięta i żeby do tej kwoty dołożyć 4-5 milionów złotych, bo to będziesz faktyczny koszt operacji

- zaznacza mama Emilki.

Lokalne wsparcie

Na Facebooku działa również grupa licytacyjna pod nazwą "Ratujmy serce Emilki - licytacje". W akcję licytacyjną włączyli liczni mieszkańcy naszego powiatu i nie tylko. Codziennie można licytować przedmioty codziennego użytku i usługi oferowane przez firmy.

Wszystkie pieniądze pochodzące z licytacji trafiają bezpośrednio do skarbonki Emilki. W akcję włączyli się m.in. druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej z Kupna, którzy wystawili na licytację spotkanie ze strażakami i możliwość przejażdżki wozem strażackim (licytacja kończy się w środę 10 listopada o godz. 21).

 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy