Reklama

Pomocna dłoń ze strony PZPN-u

Opublikowano:
Autor:

Pomocna dłoń ze strony PZPN-u - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kryzys gospodarczy spowodowany przez pandemię koronawirusa dotyka także kluby piłkarskie. Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował na jaką pomoc finansową mogą liczyć kluby sportowe.

W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości rozgrywek piłkarskich w Polsce, zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zainicjował prace nad wprowadzeniem pakietu pomocowego, obejmującego wszelkie aspekty działalności piłkarskiej. Wymienione poniżej projekty mają na celu w szczególności ułatwić klubom piłkarskim zrzeszonym w PZPN funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, ale również umożliwić właściwe dostosowanie się do nieuchronnych zmian w nadchodzącej piłkarskiej rzeczywistości. Całość to ponad 116 milionów złotych!

Wsparcie solidarnościowe otrzymają wszystkie kluby uczestniczące w rozgrywkach pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Po zakończeniu programu Pro Junior System kluby, które zajęły miejsca premiowane, otrzymają różnicę pomiędzy kwotą należną za zajęcie danego miejsca w PJS, a kwotą wypłaconą w ramach wsparcia solidarnościowego. Spośród podkarpackich ekip jak na razie na miejscach premiowanych nagrodami w PJS są: PGE FKS Stal Mielec, Apklan Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola i Wólczanka Wólka Pełkińska. Nie ma tam na przykład Siarki Tarnobrzeg, ale dla tego klubu dodatkowe 20 tysięcy złotych to też jest coś.

- Raczej nie znajdziemy się w czołówce PJS. Oczywiście wsparcie w kwocie 20 tysięcy złotych to zawsze coś. Sami jednak też musimy szukać sposobów na poradzenie sobie z kłopotami finansowymi - mówi Dariusz Dziedzic, prezes Siarki.

PZPN przewidział także aż 50 milionów złotych dla klubów z ekstraklasy, pierwszej, drugiej i trzeciej ligi na zachowanie ciągłości szkoleniowej dzieci i młodzieży. W programie jest także przewidziane wsparcie dla piłki kobiecej, zawieszenie opłat ryczałtowych za udział w rozgrywkach seniorskich od trzeciej ligi do klasy C, a także zwolnienie z opłat klubów za udział w rozgrywkach juniorskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE