Reklama

Polityczna burza w Przemyślu zmiotła przewodniczącą rady miejskiej! [VIDEO, AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Polityczna burza w Przemyślu zmiotła przewodniczącą rady miejskiej! [VIDEO, AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piątkowa sesja Rady Miejskiej w Przemyślu rozpoczęła się od wniosku radnych opozycji o odwołanie ze stanowiska przewodniczącej i wiceprzewodniczącego.

5.06, godz 22:20

W trakcie obrad doszło do 20 zmian personalnych. Oprócz wspomnianej wcześniej zmiany przewodniczącego, wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Przemyślu zostali Robert Bal i Janusz Zapotocki. Zmienili się również przewodniczący komisji funkcjonujących przy Radzie. 

Dotychczasowi przewodniczący zostali odwołani: Wojciecha Błachowicza (KO) z Komisji Rewizyjnej, Tomasza Leszczyńskiego (WdP) z Komisji Budżetu i Finansów, Jerzego Krużela (KO) z Komisji Kultury, Marcina Kowalskiego (WdP) z Komisji Sportu, Monikę Jaworską (WdP) z Komisji Edukacji, Grażynę Stojak (KO) z Komisji Gospodarki Miejskiej oraz Pawła Zastrowskiego (KO) z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

Nowymi przewodniczącymi w komisjach zostali: Tomasz Kulawik (SLD; Komisja Rewizyjna), Małgorzata Gazdowicz (Regia Civitas; Komisja Budżetu i Finansów), Monika Różycka (radna niezależna; Komisja Kultury), Bartłomiej Barczak (RC; Komisja Sportu), Bogumiła Nowak (SLD; Komisja Edukacji), Wojciech Rzeszutko (PiS; Komisja Gospodarki Miejskiej), Dariusz Lasek (RC; Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia).

W Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Monikę Różycką zastąpił Daniel Dryniak

5.06, godz. 20:39:

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu został radny Maciej Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości.

5.06, godz. 19:36:

Decyzją głosów 12 ZA , 11 PRZECIW, większość radnych opowiedziała się za odwołaniem radnej Ewy Sawickiej ze stanowiska przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu.

Decyzją głosów 12 ZA, 11 PRZECIW, większość radnych opowiedziała się za odwołaniem radnego Andrzeja Zapałowskiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu. 

5.06, godz. 19:11:

Rozpoczyna się głosowanie nad odwołaniem Andrzeja Zapałowskiego i Ewy Sawickiej 

5.06, godz. 17:54:

Oprócz przewodniczącej Ewy Sawickiej radni opozycyjni wnioskują o odwołanie wiceprzewodniczącego Andrzeja Zapałowskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE