Reklama

Polityczna burza po sesji. Radni SLD z Przemyśla zawieszeni! 

Opublikowano:
Autor:

Polityczna burza po sesji. Radni SLD z Przemyśla zawieszeni!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie milknął echa piątkowej sesji przemyskiej Rady Miejskiej. Radni klubu SLD, Janusz Zapotocki i Tomasz Kulawik zostali zawieszeni w funkcji członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Sąd partyjny podejmie decyzje o ich dalszych losie. Wszystko wskazuje na to, że zostaną wyrzuceni z ugrupowania.

Decyzja Włodzimierza Czarzastego, lidera SLD spowodowana była wnioskiem, z którym wystąpił Wiesław Buż, lider podkarpackich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Wszystko to na skutek wydarzeń z piątkowej sesji przemyskiej Rady Miejskiej. To w jej trakcie radni SLD w nieformalnej koalicji z radnymi Regia Civitas i PiS doprowadzili do zmiany politycznego układu sił w radzie. Władzom partii nie podoba się fakt, że od dłuższego czasu radni lewicy nieformalnie współpracują z RC i PiS -  podobna sytuacja miała miejsce gdy wspólnie wyrazili oni sprzeciw promocji i afirmacji ruchu LGBT. 

- Musiałem podjąć zdecydowane działanie. Klub radnych SLD w Przemyślu z własnej inicjatywy podjął takie stanowisko, że postanowił, wziął udział w zmianie struktury osobowej w składzie władz Rady Miasta Przemyśla. Nie było to skonsultowane w żaden sposób ani z organizacją wojewódzką, ani przewodniczący. Stało się to bez uzgodnienia, dlatego zareagowałem w ten sposób, wnioskując o zawieszenie obu panów - powiedział podczas dzisiejszej konferencji Buż. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE