Reklama

Polacy chcą dymisji Jarosława Kaczyńskiego!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński

Polacy chcą dymisji Jarosława Kaczyńskiego! - Zdjęcie główne

Jarosław Kaczyński. | foto Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według wyników sondażu Kantar dla „Faktów’ TVN i TVN24 jedynie 20 proc. Polaków uważa, że obecny wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa powinien pozostać na stanowisku. Jarosław Kaczyński to nie jedyny polityk z tak słabym wynikiem.

Jarosław Kaczyński nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Rosnąca krytyka jego działań przekłada się bezpośrednio na liczby. 

Wicepremier do dymisji

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 ankietowani mieli dokończyć następujące zdanie: "Czy według Pana(i) wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński…".

69 procent badanych wybrało odpowiedź "powinien zostać zdymisjonowany". Odpowiedź "powinien pozostać na stanowisku" wskazało 19 procent, a "nie wiem/trudno powiedzieć" - 12 procent.

Kantar w swoim badaniu odniósł się również do premiera Mateusza Morawieckiego i oceny działań jego rządów. Ponad połowa, bo aż 61 proc. ocenia ją negatywnie, w tym 35 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie źle", a 26 proc. "raczej źle".

32 proc. ankietowanych dobrze ocenia pracę obecnego rządu. W tym 20 proc. odpowiedziało, że ocenia "raczej dobrze", a 12 proc. "zdecydowanie dobrze". Odpowiedz "Nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 7 procent ankietowanych.

Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany drogą telefoniczną  przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 pełnoletnich osób.

Komu nie ufamy?

Warto odnotować, że to nie jedyny sondaż, w którym członkowie Prawa i Sprawiedliwości notują złe wyniki. Badanie IBRiS dla Onetu wskazuje, że najbardziej negatywne opinie wzbudza właśnie Jarosław Kaczyński. 

Politykiem, któremu nie ufa najwięcej osób, jest Jarosław Kaczyński. Taką opinię wyraziło 57,9 proc. badanych. Tuż za nim znajduje się Krzysztof Bosak z wynikiem 56,7 proc. negatywnych odpowiedzi. Na ostatnim miejscu w niechlubnym rankingu znalazł się Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 55,9 proc.

To samo badanie wskazuje, że liderem rankingu zaufania został Mateusz Morawiecki. Premierowi ufa 41,3 proc. respondentów. Jest to wynik o 1,3 pkt proc. wyższy niż w poprzednim badaniu.

Prezydent Andrzej Duda, który w październiku był najbardziej zaufanym politykiem w kraju, tym razem zaliczył spadek o 1,3 pkt proc. Obecnie zaufanie do głowy państwa wyraża 41 proc. badanych.

Badanie IBRiS dla Onetu zostało przeprowadzone 13-14 listopada metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1100 osób.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE