Reklama

Pogrzeb "człowieka ze stali" w poniedziałek

Opublikowano:
Autor:

Pogrzeb "człowieka ze stali" w poniedziałek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 5 sierpnia, odbędą się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego starszego chorążego Sebastiana Marczewskiego. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 13.30 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Człowiek ze stali – jak nazwał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny – świętej pamięci Sebastiana Marczewskiego zginął tragicznie 6 lipca podczas nurkowania we włoskim Jeziorze Garda. W ten sposób przygotowywał się do pobicia rekordu świata w nurkowaniu głębinowym na zbiorniku zamkniętym.

Starszy chorąży Sebastian Marczewski urodził się i wychował w Stalowej Woli. Brał udział w misjach w Afganistanie, gdzie doznał trwałego uszkodzenia kręgosłupa na skutek wybuchu miny. Przed atakiem w Afganistanie uprawiał alpinizm. Zdobył połowę Korony Świata. Dwukrotnie wszedł samotnie zimą na Mont Blanc, ponadto zdobył Kilimandżaro w Tanzanii i najwyższy szczyt Kaukazu – Elbrus. Po długiej rehabilitacji, wrócił do sportu. Zajął się nurkowaniem głębinowym i miał wiele osiągnięć w tej dziedzinie.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godzinie 13.30 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, a ciało śp. Sebastiana Marczewskiego spocznie na cmentarzu komunalnym.

Rodzina zmarłego prosi, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, tylko w zamian wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju i Stowarzyszenie Dobro Powraca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE