Obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Stop LGBT” została zainicjowana przez Fundację Życie i Rodzina. Głównym punktem ustawy jest zakaz organizowania w Polsce zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci. Aby Sejm zajął się projektem fundacji, należy uzbierać 100 tys. podpisów. Do pomocy przy składaniu podpisów mają zachęcać biskupi diecezjalni, o czym informowaliśmy w artykule pt. Kościół "rzuca rękawice" środowisku LGBT. Marsze Równości będą zakazane?
- CZYTAJ TAKŻE:
>> W parafii Czudec złamano prawo?
Podkarpacie przoduje
Okazuje się, że najwięcej kościołów, w którym możemy znaleźć karty do podpisu, znajduje się w… województwie podkarpackim. Najgęściej jest w powiecie rzeszowskim. W stolicy innowacji obywatelski projekt ustawy wspiera m.in. Kościół Rzymskokatolicki pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Kościół św. Józefa, Kościół Rzymskokatolicki pw. Świętego Krzyża oraz Kościół św. Józefa Sebastiana Pelczara przy ul. Lwowskiej.
Kuria rzeszowska otwarcie zachęca parafie do włączenia się w akcje. Poza Rzeszowem w zbiórce uczestniczą kościoły m.in. z Przemyśla, Sędziszowa Małopolskiego, Jasła, Głogowa Małopolskiego oraz Łańcuta.
- CZYTAJ TAKŻE:
>> Dyrektorka rzeszowskiego szpitala oskarżona o mobbing
Łącznie w całej Polsce znajduje się ok. 180 kościołów, gdzie akcja „Stop LGBT” cieszy się akceptacją lokalnych parafii. Spora liczba obiektów znajduje się także we wschodniej części województwa małopolskiego. W samym Krakowie zbiórka nie cieszy się taką popularnością jak w Rzeszowie. Niewiele mniej kościołów (w porównaniu z Małopolską) znajdziemy w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.
Mapa, na której pokazano kościoły, gdzie zbierane są podpisy dostępna jest TUTAJ. Warto zauważyć, że poza kościołami, które pokazano na mapie, należy się spodziewać, że akcja propagowana jest także w wielu innych parafiach, których na powyższej mapie brakuje.
rafal.bolanowski@korso.pl
- CZYTAJ WIĘCEJ