Reklama

Podkarpackie muzeum walczy o głosy. Znalazło się wśród stu najlepszych atrakcji

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie muzeum walczy o głosy. Znalazło się wśród stu najlepszych atrakcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tarnobrzeskie Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego znalazło się wśród stu najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce. Teraz wszystko w rękach internautów.

Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu zostało nie tylko zgłoszone, ale zakwalifikowane do udziału w plebiscycie Polskiego Radia. Co to oznacza? Już teraz znalazło się na Turystycznej Liście Przebojów Polski. Od ilości oddanych głosów zależeć będzie, na której pozycji się uplasuje. Głosowanie na stronie TUTAJ.

Co oferuje to unikatowe miejsce? Muzeum mieście się w dawnym miejskim spichlerzu i zajmuje trzy kondygnacje. Z pewnością jest to jedyne takie miejsce w Polsce, a może i na świecie. Można tu oglądać wystawy poświęcone tradycjom górniczym oraz historii wydobycia siarki w Polsce od czasów średniowiecznych po współczesność, dzieje Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego, minerały - bryły siarki pochodzące z miejscowych kopalń, modele maszyn i urządzeń wykorzystywanych do wydobycia i przetwórstwa siarki oraz sprzęt górniczy. Można się także dowiedzieć wiele o tradycjach górniczych - Barbórka i Karczma Piwna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE