Reklama

Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Przetarg na budowę w 2021 roku

Opublikowano: 29 września 2020 12:01
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Znamy projekt i źródła finansowania. Problemem pozostawały działki, które miasto musiało nabyć przed rozpoczęciem inwestycji wartej 32 miliony złotych. Okazuje się, że i ta przeszkoda została pokonana.

Reklama

Na sesji Rady Miasta Rzeszowa radny Marcin Deręgowski z Platformy Obywatelskiej pytał przedstawicieli władz miasta o prace związane z budową Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, które ma powstać przy ulicy Wyspiańskiego 22. 


CZYTAJ TAKŻE: Prawie 1000 nowych mieszkańców w Głogowie Małopolskim


Miasto ma działki

Władze miasta informowały, że udało się zdobyć wszystkie niezbędne działki i przystępują do realizacji inwestycji. Przetarg na budowę ma zostać ogłoszony na początku przyszłego roku

- Wszystkie działki są w naszym posiadaniu. Dokumentacja techniczna jest w końcowej gazie. Chcemy w październiku wystąpić o pozwolenie na budowę tego obiektu.


- przekonywał Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa. 

W ramach Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki powstaną nowe trybuny stadionu, które pomieszczą 9,5 tys. widzów oraz infrastruktura lekkoatletyczna , czyli m.in. hala biegowa, która pomieści 400-metrową bieżnię, tor do skoku w dal i trójskoku oraz skocznia do skoku wzwyż i tor łuczniczy. 

W budynku znajdzie się strefa siłowni i fizjoterapii z hydromasażem, pomieszczenia medyczne do kontroli antydopingowej, pomieszczenia sędziów oraz pokoje socjalne dla kadry szkoleniowej.


CZYTAJ TAKŻE: Historyczne porozumienie na linii deweloper-mieszkańcy. Kto rzucał kłody pod nogi?


Powstanie nowy parking

Częścią inwestycji ma być także nowy parking, który ma zostać zlokalizowany pomiędzy Podkarpackim Centrum Lekkiej Atletyki i lodowiskiem, o którym pisaliśmy w artykule pt. Ile miasto zapłaci za projekt krytego lodowiska?

- Planujemy usytuować parking na północ od Res-Vity, gdzie mógłby służyć zarówno dla potrzeb lodowiska i potrzeb stadionu. 


- dodaje Marek Ustrobiński. 

Prace budowlane powinny się zakończyć maksymalnie do końca 2023 roku. Inwestycja ma trzy źródła finansowania: z budżetu miasta i województwa po 8 mln zł oraz środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 16 mln zł. 
 

[email protected]


CZYTAJ WIĘCEJ: KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.