Reklama

Podkarpacki szpital prosi o wsparcie finansowe z powodu pandemii

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacki szpital prosi o wsparcie finansowe z powodu pandemii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpitale radzą sobie coraz gorzej, a obecny rząd nie kwapi się do zbytniej pomocy. System podupada i nie ma co udawać, że jest inaczej - toteż jeden z podkarpackich szpitali prosi o wsparcie finansowe bądź rzeczowe.

Mowa o szpitalu w Stalowej Woli, który z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego nie daje sobie rady. Chcąc zagwarantować pełne bezpieczeństwo dla pacjentów i personelu medycznego, musi zwracać się o pomoc finansową do osób prywatnych. Na oficjalnej stronie szpitala czytamy:

- W związku z trwającym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe bądź rzeczowe dla Naszego Szpitala. Obecna sytuacja finansowa ochrony zdrowia w Polsce i skromny zapas środków ochrony osobistej dla pracowników wywołuje w nas uzasadnione obawy o bezpieczeństwo epidemiologiczne całego szpitala. Zwracamy się więc do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe oraz rzeczowe. Bezpieczeństwo Naszych pacjentów i opiekującego się nimi personelu jest dla nas w tych trudnych warunkach najważniejsze. Zebrane środki finansowe oraz rzeczowe chcielibyśmy przeznaczyć przede wszystkim na środki ochrony osobistej, leczenie chorych pacjentów oraz pracowników szpitala bezpośrednio zaangażowanych w opiekę nad pacjentami.

Wpłat można udzielać szpitalowi poprzez dokonywanie przelewów na konto:

  • PKO Bank Polski SA 07 1020 4391 0000 6402 0175 6980

W tytule przelewu wpisując: "Darowizna COVID 19".

- Ponadto informujemy, że w pakiecie działań tarczy antykryzysowej ogłoszonym przez Ministerstwo Finansów zapowiedziano możliwość odliczenia w podatku PIT i CIT darowizn pieniężnych lub rzeczowych przekazanych na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem dla szpitali. Każde wsparcie z Państwa strony w obecnej sytuacji jest bardzo cenne.

- dodaje dyrekcja stalowowolskiego szpitala.


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE