Reklama

PODKARPACKI PiS żartuje z KORONAWIRUSA i Tuska? To FAŁSZYWY profil!

Opublikowano:
Autor:

PODKARPACKI PiS żartuje z KORONAWIRUSA i Tuska? To FAŁSZYWY profil! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poseł Wiesław Buż wywołał niemałą awanturę o "śmieszną" grafikę, która pojawiła się na profilu Podkarpackiego PiSu na Facebooku sugerującą, iż Donald Tusk nie jest Polakiem i na czas pandemii nie może powrócić do kraju. Problem polega na tym, że profil jest... fałszywy.

- PiS Podkarpackie nie opuszcza "humor" nawet w obliczu światowej pandemii i śmierci tysięcy osób. Myślę jednak, ze koronawirus nikogo o przynależność partyjną nie będzie pytał.

- pisze na swoim profilu na Facebooku poseł Lewicy Wiesław Buż, który pod wpisem zawołał media rzeszowskie prawdopodobnie w celu interwencji. I choć reakcja, i oburzenie Pana posła są słuszne i całkowicie je rozumiemy, to najwyraźniej nie sprawdził on autentyczności domniemanej strony Podkarpackiego PiSu, gdyż ta w opisie ma zawartą informację, iż jest... nieoficjalna. Prowadzić mają ją sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.Identyczna notka znajduje się na Twitterze podkarpackich sympatyków PiS. Nie trzeba jednak zaglądać do zakładek informacyjnych czy spoglądać na opisy tych fanpage'y, aby mieć pewność, iż nie są one autentyczne. Wystarczy nadmienić, iż wczoraj, 16 marca na stronie na Facebooku Podkarpackiego PiSu pojawił się filmik, w którym mężczyzna zakłada sobie prezerwatywę na głowę. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie - czy jakakolwiek partia polityczna zamieściłaby coś takiego na swoich mediach społecznościowych?


Wpis na temat Donalda Tuska zniknął już z profilu Podkarpackiego PiSu, ale jak dobrze wiemy - w Internecie nic nie ginie. Aby zachować jednak rzetelność, trzeba weryfikować czy dane profile na mediach społecznościowych faktycznie należą do osób, organizacji bądź partii, których nazwy dumnie "dzierżą", czy są jedynie fałszywymi kontami. Wyczulonym na to musimy być zwłaszcza teraz - w dobie fake newsów. Podobny przypadek przytrafił się kiedyś podkarpackiej policji, poruszaliśmy ten temat w tym artykule:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE