Reklama

Podkarpacki Kongres Gospodarczy już 28 listopada w G2A Arena [PATRONAT KORSO24]

Opublikowano: pon, 25 lis 2019 13:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Debata na temat zagrożeń i kierunków rozwoju regionalnej gospodarki, Gala XVIII edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, networking oraz spektakl teatralny „Artyści na szlaku” to najważniejsze punkty programu pierwszej edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 28 listopada 2019 roku w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce.

- Podkarpacki Kongres Gospodarczy to nowa przestrzeń spotkań i dialogu gospodarczego. Ogromne zmiany, jakie zaszły w województwie podkarpackim są zauważalne nie tylko przez mieszkańców tego regionu, ale także przez cały świat. G2A Arena jako biznesowe centrum województwa podkarpackiego chce brać czynny udział w rozwoju regionalnej gospodarki. Pragnie być kreatorem oraz inicjatorem wartościowych debat, a także współprac biznesowych

– mówi Kamil Szymański, prezes zarządu CWK Operator, spółki zarządzającej G2A Arena.

- Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego to obiekt, którego misją jest wspieranie aktywności biznesowej, a także promocja głównych walorów Podkarpacia takich, jak przemysł techniczny, turystyka oraz jakość życia. Wokół tych właśnie zagadnień będzie skupiać się pierwsza edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego

– dodaje Kamil Szymański.

Panele dyskusyjne będą poukładane w trzy bloki tematyczne: transport, biznes i region. W ramach tych bloków zaproszeni prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami.

W panelu Jak wykorzystać potencjał Rzeszowskiej Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej? Karol Kłosowski Dyrektor Departamentu Przewozów Pasażerskich Urzędu Transportu Kolejowego, dr Jakub Majewski Prezes Zarządu Fundacji „Pro Kolej”, Ireneusz Merchel Prezes Zarządu PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A. oraz Tadeusz Ferenc Prezydent Miasta Rzeszowa wspólnie zastanowią się nad realizacją inwestycji, jaką jest budowa kolei aglomeracyjnej.

Z kolei Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Wojciech Bakun Prezydent Miasta Przemyśla, Mariusz Franków Prezes „Eurobus”, Czesław Warsewicz Prezes Zarządu PKP Cargo S.A., Wojciech Balczun ekspert kolejowy, gen. Robert Rogoz Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej porozmawiają o HUB-ie Komunikacyjnym jako sposobie na gospodarczy rozwój Przemyśla. Ponadto zaproszeni prelegenci – eksperci z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą będą zastanawiali się nad kierunkami rozwoju turystyki w regionie oraz nad aktualną i przyszłą sytuacją podkarpackiego rynku pracy.

Bardzo ciekawie zapowiada się panel Przyszłość Specjalnych Stref Ekonomicznych, na którym to Krzysztof Ślęzak Dyrektor Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, Adam Kuśnierz Dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, Dariusz Bożek Prezydent Miasta Tarnobrzega, Michał Sikora Konsultant ds. Terenów Inwestycyjnych oraz Beata Rapa Dyrektor Oddziału Rzeszowskiego Banku Gospodarstwa Krajowego wspólnie porozmawiają o korzyściach SSE dla samorządów i inwestorów.

 

Część konferencyjna z dużą dawką ciekawych dyskusji na najważniejsze dla województwa podkarpackiego tematy gospodarcze to nie jedyna atrakcja niniejszego wydarzenia. Oprócz żarliwych dyskusji, które będą miały miejsce podczas Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego uczestnicy w ramach Future Energy Forum i Podkarpackiego Kongresu Spożywców będą mogli posłuchać debat na tematy dotyczące energetyki oraz handlu żywnością. Oba wydarzenia odbywają się 28 listopada br. równolegle i niezależnie do Kongresu PKG.

Uwieńczeniem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego będzie gala XVIII edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”, na której zostaną wręczone nagrody najlepszym i najaktywniejszym gospodarczo firmom regionu Podkarpacia. Wszystkiemu towarzyszyć będą niezależne Targi Spożywcze „Smaczne bo Podkarpackie”, gdzie firmy z regionu zaprezentują unikatowe produkty i nowoczesne usługi.

Pierwsza edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego, które zostało objęte Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii to nie tylko dyskusje na temat aktualnych kierunków rozwoju podkarpackiej gospodarki. W ramach wydarzenia odbędzie się także spektakl teatralny pt. „Artyści na Szlaku” wykonaniu Krakowskiego Teatru Komedia. Będzie to opowieść i jednocześnie hołd złożony bohaterom wojennym, którzy walczyli i kroczyli dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa.


Termin: 28 listopada, godz. 9:00
Miejsce wydarzenia: G2A Arena, Jasionka 953
Rejestracja
Więcej informacji
Fanpage na Facebooku

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.