Reklama

Podkarpacka poseł opozycji przeprasza! Kontrowersyjna ustawa o podwyżkach odrzucona przez Senat [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacka poseł opozycji przeprasza! Kontrowersyjna ustawa o podwyżkach odrzucona przez Senat [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnio polityczny światek zdominował temat podwyżek dla polityków, od posłów, przez wicewojewodów, wojewodów, aż do Prezydenta RP i Pierwszej Damy. Wiemy już że ustawa przepadła w Senacie i wróci do Sejmu, ale opozycja zmienia swój kurs i już nie będzie wspierać tego pomysłu.

18.08:

Senat odrzucił kontrowersyjną ustawę o podwyżkach dla polityków. Opozycja w Sejmie nie będzie głosowała "za" tym pomysłem. Prawo i Sprawiedliwość nie zmienia zdania.

Podkarpacka poseł Koalicji Obywatelskiej Krystyna Skowrońska publicznie przeprosiła za to, że głosowała "za" podwyżkami.

 

 

Podobnie postępuje wielu polityków związanych Platformy Obywatalskiej, czy też Lewicy.

15.08:

Sejm przyjął nowelizację przepisów podwyższającą płace samorządowców, parlamentarzystów i ministrów oraz innych osób zajmujących "kierownicze stanowiska w państwie". Za podwyżkami była większość posłów. Po wejściu przepisów w życie wynagrodzenia tych grup będą powiązane z wysokością płac sędziów Sądu Najwyższego. Za przyjęciem nowelizacji podwyższającej wynagrodzenia dla parlamentarzystów było 386 posłów. Sprzeciw zgłosiło 33 posłów, a 15 wstrzymało się od głosu. W całości zagłosowały przeciwko: Konfederacja, Zieloni i Partia Razem.

Tak będą prezentować się zarobki poszczególnych polityków po wejściu nowych przepisów w życie:

- posłowie: 12 600 zł brutto
- premier: 21 984 zł brutto
- ministrowie: 17 987 zł brutto
- wiceministrowie: 16 988 zł brutto
- prezydent: 25 981 zł brutto
- marszałkowie Sejmu i Senatu: 21 984 zł brutto
- wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: 17 987 zł brutto
- wojewodowie: 14 989 zł brutto
- wicewojewodowie: 12 990 zł brutto

Jak głosowali parlamentarzyści z Podkarpacia?

ZA:

Wiesław Buż (Lewica), Mieczysław Kasprzak (PSL-Kukiz15), Krystyna Skowrońska (KO), Paweł Poncyljusz (KO), Joanna Frydrych (KO), Marek Rząsa (KO), Zbigniew Chmielowiec, Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos, Kazimierz Moskal, Jerzy Paul, Andrzej Szlachta, Krzysztof Sobolewski, Marcin Warchoł, Rafał Weber, Jan Warzecha, Piotr Babinetz, Tadeusz Chrzan, Marek Kuchciński, Maria Kurowska, Teresa Pamuła, Anna Schmidt-Rodziewicz, Adam Śnieżek, Piotr Uruski (wszyscy PiS).

PRZECIW:

Stanisław Tyszka (PSL-Kukiz15), Grzegorz Braun (Konfederacja).

Sprawdź to

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE