Reklama

Podkarpacka opozycja broniła Igora Tulei [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacka opozycja broniła Igora Tulei [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Dziś Tuleya jutro ty" – pod takim hasłem w poniedziałek, 8 czerwca, o godzinie 18 w 150 miastach pod sądami odbywały się będą protesty. Akcja ta ma być gestem solidarności z sędzią Igorem Tuleyą, którego Izba Dyscyplinarna chce pozbawić immunitetu.

8.06:

30 osób stawiło się w poniedziałkowy wieczór przed siedzibą sądów w Tarnobrzegu. Inicjatorką zebrania była Grażyna Potańska, a wśród zebranych znalazł się choćby radca prawny Janusz Kłos.

- Przykro, że w obronie demokratycznego państwa prawa stawia się tak mała grupa osób. Takich rzeczy jakie dzieją się wokół sędziego Tulei do tej pory się nie spotykało.

- powiedział.

Wydarzenie zainicjował Komitet Obrony Demokracji i Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”. Przedsięwzięcie wspierają organizacje pozarządowe, między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy Amnesty International.

Tak wyglądał protest w Tarnobrzegu.

Fot. Radio Leliwa

Jeszcze mniej, bo tylko 18 osób, przyszło na pikietę przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli. Protesty odbyły się także w Rzeszowie oraz w Lubaczowie.

5.06:

Komitet Obrony Demokracji broni sędziego Igora Tulei. W poniedziałek, 8 czerwca, o godzinie 18, protesty odbędą się w 150 miastach w całym kraju, na Podkarpaciu już wiadomo, że opozycja spotka się przy Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie, Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu i Lubaczowie. Dlaczego akurat teraz? 9 czerwca ma odbyć się posiedzenie Izby Dyscyplinarnej w sprawie uchylenia immunitetu Igorowi Tulei. Powód? Wytknął prokuraturze przedwczesne umorzenie śledztwa. Tuleja już zapowiedział, że nie ma zamiaru stawić się przed izbą.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE