Reklama

Podkarpacka gmina składa pozew przeciwko autorowi tablic „Strefa wolna od LGBT”

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 15:07
Autor:

Podkarpacka gmina składa pozew przeciwko autorowi tablic „Strefa wolna od LGBT” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Gminy Tuszów Narodowy (województwo podkarpackie) domaga się od Barta Staszewskiego, twórcy akcji „Strefy wolne od LGBT”, sprostowania i przeprosin w mediach. Sprawa trafiła do sądu.

Gmina przy wsparciu Reduty Dobrego Imienia składa do sądu pozew przeciwko Bartowi Staszewskiemu. Chodzi o zawieszenie przez oskarżonego fałszywych znaków drogowych z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod autentycznymi znakami drogowymi z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne.


CZYTAJ TAKŻE: Parafia popiera projekt „Stop LGBT” - straci pieniądze z Unii Europejskiej!


Gmina dla ludzi, nie dla ideologii 

Jednym z takich miejsc jest gmina Tuszów Narodowy, której radni przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku stanowisko w sprawie powstrzymania ideologii LGBT, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. 

- Przez te tablice jesteśmy szkalowani jako gmina, że dyskryminujemy jakieś osoby. To jest nie prawdą. Nie zdarzyło się w naszej gminie, żeby wójt kogokolwiek nie przyjął ze względu na orientacje seksualną. Jako gmina jesteśmy przeciwko ideologii, nie przeciwko ludziom. Swoją drogą zastanawiające jest to, kto tego człowieka finansuje.


- mówi Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz.


CZYTAJ TAKŻE: Ideologiczne starcie w Dębicy! Wizyta aktywistek LGBT na Rynku!


Żądają przeprosin

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

- Jest to już drugi pozew składany przeciwko Bartowi Staszewskiemu. Ppoprzedni z naszą pomocą złożyła gmina Zakrzówek w identycznej sprawie. Było to tydzień temu. Jak ważne są te sprawy widać po tym co się wydarzyło w ciągu tygodnia od złożenia poprzedniego pozwu, włącznie z wczorajszym wywiadem ambasador USA w Polsce.  Świat wierzy kłamcy, który zamieszcza tabliczki z napisem „LGBT Free Zone” szerząc dezinformację.


 – tłumaczy prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.


CZYTAJ TAKŻE: Sztuka Beksińskiego powraca do Rzeszowa. Samodzielnie zajrzymy w głąb tajemniczego świata


Kim jest autor akcji?

Bart Staszewski pochodzi z Lublina. Jest aktywistą LGBT i reżyserem filmów dokumentalnych. W 2017 roku wyprodukował film dokumentalny „Artykuł 18”.  Należy do organizatorów Marszu Równości w Lublinie, który był pierwszym Marszem Równości odbywającym się we wschodniej Polsce. 

- Jeżdżę do regionów, które zadeklarowały, że są wolne od LGBT i robię zdjęcia osobom LGBT, które stamtąd pochodzą. Zaprojektowałam znak, który jest symboliczną emanacją homofobicznych uchwał przyjmowanych przez samorządy. Poprzez zdjęcia chcę pokazać, że politycy wybierają na wroga tradycji, rodziny i wartości katolickich członków własnych społeczności.


- pisze na swojej stronie Bart Staszewski.

Podobne uchwały do tej, którą przyjęto Rada Gminy Tuszowa Narodowego podjęto także w innych miejscach na Podkarpaciu, to m.in.:  Rada Powiatu Leskiego; Sejmik Województwa Podkarpackiego w swojej uchwale z dnia 27 maja 2019 r. wyraził sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT; Rada Miejska w Dębicy oraz Rada Powiatowa w Dębicy; Rada Powiatu Kolbuszowskiego oraz Rada Powiatu Jarosławskiego. Pełna lista samorządów składających deklarację w sprawie powstrzymania ideologii LGBT znajduje się TUTAJ. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE