Reklama

Podkarpacka dziennikarka wydała książkę o hitlerowskim obozie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podkarpacka dziennikarka wydała książkę o hitlerowskim obozie - Zdjęcie główne

foto Fot. Agnieszka Kruszyńska-Idzior

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agnieszka Kruszyńska-Idzior to dębicka dziennikarka, która przez pięć lat przygotowywała się do wydania swojej pierwszej publikacji.

- No i stało się. Ruszyła sprzedaż mojej książki pt. "Góra Śmierci", która jest zwieńczeniem pięciu lat poszukiwań w archiwach polskich i zagranicznych, przeprowadzania wywiadów z ostatnimi żyjącymi więźniami obozu w Pustkowie i okolicznymi mieszkańcami pamiętającymi czasy wojny. To obraz obozu widzianego przede wszystkim oczami setek więźniów i jeńców, choć są też relacje z drugiej strony drutów.

- czytamy na facebookowym profilu Agnieszki Kruszyńskiej-Idzior.

Na co dzień autorka pracuje w jednym z podkarpackich lokalnych tygodników, a konkretniej w dębickim Obserwatorze Lokalnym, z którym związana jest od 2006 roku. Jej pasją okazuje się być jednak historia. Dziennikarka podjęła się tematu obozu pracy przymusowej w Pustkowie (powiat dębicki). Przez pięć lat przeszukiwała archiwa polskie, niemieckie, a nawet żydowskie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Prowadziła również rozmowy z mieszkańcami wsi, pamiętającymi wojenne wydarzenia, czy nawet z ostatnimi żyjącymi więźniami nazistowskiego obozu. Wszystko to zwieńczyła w swojej pierwszej książce "Góra Śmierci" - dostępnej już w sprzedaży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE