Reklama

Podkarpacie najbezpieczniejsze w całej Polsce! [MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie najbezpieczniejsze w całej Polsce! [MAPA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na temat Podkarpacia krąży mnóstwo stereotypów po całym naszym kraju. Niektórym z nich trudno nie przyznać racji, wiele jest jednak błędnych. Dla wielu osób z pewnością byłoby to zaskoczeniem, zwłaszcza z powodu częstych przestępstw popełnianych na naszej granicy, ale tak - Podkarpacie jest najbezpieczniejsze w kraju!

Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, Podkarpacie cechuje najmniejsza przestępczość w kraju. Pod tym względem najbezpieczniejsza jest Kolbuszowa i okalający ją powiat, w którym policja w 2019 roku odnotowała najmniej popełnionych przestępstw, bo zaledwie 193. Najgorzej w województwie podkarpackim wygląda sytuacja w... Przemyślu.

Uśredniając, z danych GUS wynika, że na każde 10 tys. mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, przypada 30 przestępstw. Złą sławą cieszy się za to Nowy Sącz, w którym doszło do aż 5158 przypadku złamania prawa, gdzie większość, bo aż 3930 stanowiły przestępstwa gospodarcze. Dużo czynów zabronionych popełniają również mieszkańcy województwa śląskiego, lubuskiego, czy dolnośląskiego. Pod względem miast wojewódzkich najgorzej jest w Katowicach. Na 10 000 katowiczan, przypada aż 215 przestępstw. Najlepiej ma się za to Rzeszów, który jest względnie bezpieczny - 74 przypadki złamania prawa na 10 tys. mieszkańców.

Po Kolbuszowej w niskim wskaźniku przestępczości dominują powiat rzeszowski (31 przestępstw na 10 tys. mieszkańców), strzyżowski (34), krośnieński (36), a także brzozowski (40). Co ciekawe sytuacja ma się również bardzo dobrze w powiecie przemyskim, gdyż tam na 10 000 ludzi przypada, jak w brzozowskim - 40 przestępstw. Zastanawiająca jest taka dysproporcja pomiędzy samym Przemyślem, a okalającym go powiatem.

Zobacz mapę przedstawiającą średnią ilość popełnianych przestępstw w Polsce za I półrocze 2019 roku i poznaj wskaźnik przestępstw województwa podkarpackiego:
  
Jak łatwo zauważyć, wschodnia Polska jest znacznie bezpieczniejszym terenem od zachodniej. To nie jedyna rzecz, w której wypadamy lepiej od zachodnich województw kraju. Czy wiesz, że to na Podkarpaciu żyją najbardziej długowieczni Polacy? Zobacz:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE