Reklama

Podkarpacie i świętokrzyskie nie płacą abonamentu, bo...

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie i świętokrzyskie nie płacą abonamentu, bo... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wynika z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polacy z roku na rok coraz mniej płacą za abonament, a mieszkańcy Podkarpacia i Świętokrzyskiego są w tym najlepsi.

W pierwszym kwartale 2019 roku zainkasowane wpływy abonamentowe i odsetki za zwłokę wyniosły ponad 340 mln złotych. W analogicznym okresie ubiegłego roku była to kwota blisko 352 mln zł. Na rachunek Rady wpłynęło odpowiednio 319 i 330 mln zł. Pozostałą część stanowiła prowizja Poczty Polskiej.

Najwięcej środków przekazali mieszkańcy województwa mazowieckiego (60,264 mln zł), śląskiego (51,619 mln zł) oraz wielkopolskiego (34,579 mln zł). Na końcu zestawienia znajduje się świętokrzyskie (7,008 mln zł). Przed nim jest podkarpackie (8,326 mln zł). W całej Polsce zebrano mniej pieniędzy niż rok wcześniej.

- Sądziłem, że wpływy wzrosną, głównie ze względu na coraz lepszą sytuację finansową gospodarstw domowych. Ponadto mamy boom mieszkaniowy, co też sugerowałoby zwiększenie płatności abonamentowych. Jest więc zasadnicze wytłumaczenie tej sytuacji. Mamy do czynienia z dziurawym system poboru abonamentu – skomentował dla wmeritum.pl ekonomista Marek Zuber. Zaznaczył, że sporo osób, zwłaszcza młodych, rezygnuje dziś z korzystania z tradycyjnych mediów, szczególnie z posiadania odbiornika telewizyjnego. Przyczynia się do tego rozwój Internetu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE