Reklama

Podkarpaccy "Terytorialsi" ćwiczyli z Jankesami!

Opublikowano:
Autor:

Podkarpaccy "Terytorialsi" ćwiczyli z Jankesami! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pododdział żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej powrócił ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przez ponad dwa tygodnie brali udział w ćwiczeniu "Ridge Runner".

Ćwiczenia "Ridge Runner" są organizowane w stanie Zachodnia Wirginia przez Gwardię Narodową i Siły Specjalne USA potocznie nazywane "Zielonymi Beretami". Do udziału w ćwiczeniach zapraszani są żołnierze państw wspieranych przez USA. W tym roku w różnych edycjach tego ćwiczenia zaangażowani byli żołnierze między innymi z Litwy, Łotwy i Estonii. Od kilku lat w ćwiczeniach biorą udział żołnierze Wojska Polskiego.

Od początku powstania Wojsk Obrony Terytorialnej są aktywnie wspierane przez wojska USA. Realizowane jest wsparcie szkoleniowe, doradcze i mentorskie. Pod koniec 2018 roku WOT otrzymał zaproszenie do udziału w programie "Ridge Runner". Pierwsza edycja ćwiczenia z udziałem żołnierzy WOT odbyła się na przełomie lipca i sierpnia. W jesiennej edycji ćwiczenia zaangażowano żołnierzy Dowództwa WOT oraz trzech brygad w tym z Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Wspólne szkolenie z żołnierzami Gwardii Narodowej i sił specjalnych USA to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz porównania sposobów szkolenia. Ćwiczenia naszych żołnierzy z gwardzistami, byłymi i aktywnymi żołnierzami sił specjalnych USA pozwalają na zapoznanie się oraz analizę przyjętych u naszych sojuszników rozwiązań organizacyjnych i szkoleniowych. To dla nas ważny moment móc skorzystać z wiedzy i umiejętności żołnierzy, którzy mają największe doświadczenie pośród tego rodzaju wojsk. Dzięki takim przedsięwzięciom nie tylko doskonalimy nasz proces szkolenia, ale stawiamy duże kroki w zakresie współdziałania z innymi państwami - mówi pułkownik Dariusz Słota dowódca podkarpackich "Terytorialsów".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE