Reklama

Podkarpaccy harcerze wspomogą nas podczas pandemii koronawirusa. Dołącz do nich

Opublikowano:
Autor:

Podkarpaccy harcerze wspomogą nas podczas pandemii koronawirusa. Dołącz do nich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z uwagi na rozprzestrzenianie się na Podkarpaciu koronawirusa, komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP powołał sztab Harcerskiej Służby. 

Chorągiew Podkarpackiej ZHP chce wspomóc osoby osamotnione czy seniorów w czasie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa

- W tych trudnych dniach może okazać się potrzebna pomoc osób dorosłych, którzy są w stanie i zdecydują się wesprzeć seniorów i osoby samotne, a także służby państwowe i instytucje w opanowaniu sytuacji wywołanej przez rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mogą to być różne zadania, do wykonywania których najczęściej nie będzie potrzeby posiadania specjalnych kompetencji. Chęć do pracy, sprawne ręce, ochocze serce i zdrowie, będą na wagę złota. Liczą na nas władze państwowe i wojewódzkie. Jednak przede wszystkim liczą na nas ludzie, mieszkańcy Podkarpacia.

- informują podkarpaccy harcerze.

Do sztabu Harcerskiej Służby zgłosić mogą się tylko osoby pełnoletnie. Jednocześnie harcerstwo odradza seniorom dołączania się do bezpośredniej pomocy - z wiadomych powodów. W końcu to właśnie osoby starsze są w grupie największego ryzyka, jeśli chodzi o śmiertelność koronawirusa. Aby dołączyć do sztabu nie musisz być członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.  Jednak dołączenie do służby jest zarazem deklaracją zdyscyplinowania i działania zgodnie z zaleceniami koordynatora akcji.

Zgłoszenia na służbę możesz dokonać poprzez ten formularz:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE