Reklama

Podejrzewany o rozbój trafił do policyjnej celi

Opublikowano:
Autor:

Podejrzewany o rozbój trafił do policyjnej celi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Buscy policjanci zatrzymali wczoraj 28-latka, którego podejrzewają o dokonanie rozboju. W poniedziałkową w noc, 61 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju wracał do domu, gdy nagle z krzaków ktoś wyskoczył i uderzył go w twarz.

Senior przewrócił się na chodnik, ale napastnik nie przestawał go bić. Z kieszeni napadniętego mężczyzny zginął portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 2000 zł. Po kradzieży ofiara była jeszcze kilkakrotnie uderzona po czym nieznajomy natychmiast uciekł. Kodeks karny za kradzież przy użyciu przemocy przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano do buskich policjantów zgłosił się 61 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju. Mówił, że poprzedniego dnia tj. w poniedziałek został napadnięty i okradziony. Kiedy w nocy wracał do swojego mieszkania w centrum miasta, nagle z krzaków ktoś wyskoczył i uderzył go w twarz. Poszkodowany przewrócił się na chodnik, ale napastnik nie przestawał go bić. Z kieszeni napadniętego mężczyzny zginął portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 2000 zł. Po kradzieży ofiara była jeszcze kilkakrotnie uderzona po czym nieznajomy natychmiast uciekł. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju przeanalizowali zebrane materiały i wytypowali, że związek ze zdarzeniem może mieć 28 – letni mieszkaniec miasta. Jeszcze wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj będzie przesłuchiwany w tej sprawie. Jak ustalili śledczy, skradzione pieniądze zostały wydane na alkohol.

Za rozbój kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE