Reklama

Po każdej mszy będą zbierane podpisy popierające Andrzeja Dudę. Tak ogłosił proboszcz

Opublikowano:
Autor:

Po każdej mszy będą zbierane podpisy popierające Andrzeja Dudę. Tak ogłosił proboszcz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a politycy ruszają ze swoimi kampaniami wyborczymi. Głosy poparcia starają się zebrać wszędzie, czasem pomagają w tym sami obywatele. Nikt jednak nie spodziewał się, że ksiądz proboszcz oficjalnie ogłosi, że w jego parafii po mszy świętej zbierane będą podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy.

- Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL

- takie ogłoszenie miał odczytać na zakończenie mszy świętej w niedzielę, 9 lutego, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej (powiat jarosławski). Jak podaje Gazeta.pl - ogłoszenie miało zostać umieszczone także na oficjalnej stronie parafii - my jednak go nie znaleźliśmy. Czy to znaczy, że proboszcz zreflektował się, gdy sprawa wypłynęła do mediów i uznał, że może być to zbyt kontrowersyjne posunięcie? To niewykluczone.  

Działacze Akcji Katolickiej mieliby zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy przed wejściem do kościoła po każdej mszy świętej, a zacząć mieli od niedzieli, 16 lutego. Jak pisze Gazeta.pl - ksiądz proboszcz w rozmowie z dziennikarzami miał twierdzić, że ogłoszenie to pojawiło się na prośbę wolontariuszy, którzy wyrazili chęć poparcia kandydatury obecnego prezydenta - Andrzeja Dudy.

Sprawa wypłynęła do mediów przez wolontariuszy Platformy Obywatelskiej, popierających sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Proboszcz parafii w Wierzbnej, stwierdził jednak, że nie widzi przeszkód, aby elektorat PO również zbierał podpisy poparcia kandydatury po mszy świętej, powołując się na to, iż kościół nie powinien być wykorzystywany do uprawiania polityki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE