Reklama

Płatne parkingi w Tarnobrzegu. Sprawdź proponowane miejsca

Opublikowano:
Autor:

Płatne parkingi w Tarnobrzegu. Sprawdź proponowane miejsca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tarnobrzeski samorząd poprosił mieszkańców o opinię na temat płatnych stref parkowania.

Do 7 lutego można przesyłać uwagi do magistratu za pomocą formularza opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnobrzega. Osobiście należy się zgłaszać do Straży Miejskiej przy ulicy Mickiewicza 7a: 4 i 5 lutego, od godziny 13 do 19.

Strefa płatnego parkowania:

1 Maja (od skrzyżowania z ulicą Sokolą do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego); Dominikańska (od ulicy Tadeusza Kościuszki do ulicy Sandomierskiej); Tadeusza Kościuszki (od ulicy Dominikańskiej do parkingu przy Plac Antoniego Surowieckiego); Dr Olgi Lilien; Adama Mickiewicza (od Placu Bartosza Głowackiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą); Sandomierska (od skrzyżowania z ulicą Dominikańską do Placu Bartosza Głowackiego); Henryka Sienkiewicza (od ulicy Szerokiej do Ronda Solidarności); Sokola (od skrzyżowania z ulicy Adama Mickiewicza do skrzyżowania z ulica Juliusza Słowackiego); Szeroka (na całej długości); Plac Generała Grota Roweckiego; Józefa Piłsudskiego (od skrzyżowania z ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego do skrzyżowania z ulicą Henryka Sienkiewicza).

Opłaty za postój pobierane byłyby od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych, w godzinach 8.30 - 17.30.

Wysokość opłat: 1 złoty - pierwsze pół godziny parkowania, 3 złote - za pierwszą godzinę parkowania, 3,60 zł - za drugą godzinę parkowania, 4,20 zł - za trzecią godzinę parkowania, 3 złote - za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.

Wykupione z góry: 50 złotych za wydanie karty abonamentowej typu P (przedsiębiorca) – miesięczna za jeden pojazd, 50 złotych za wydanie karty abonamentowej typu M (mieszkaniec) – roczna za jeden pojazd.

Opłata wprowadzona zostałaby również za parkowanie na terenie miasta Tarnobrzega, na wyznaczonych nieruchomościach: Plac Bartosza Głowackiego – działki 445/1, 445/2 oraz wydzielona część działki 448/5; ul. Tadeusza Kościuszki – wydzielona część działki 419/1; Parking przy ul. Józefa Piłsudskiego – działki 2062/1, 2058/3, 2067/2, wydzielona część działki 2067/4.

Opłaty za postój pojazdów samochodowych w miejscach wyznaczonych pobierane byłyby od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych, w godzinach od 8.30 do 17.30

Stawki opłaty za postój pojazdów samochodowych wynosiłyby: 1 zł - pierwsze pół godziny parkowania, 3 zł - za pierwszą godzinę parkowania, 3,60 zł - za drugą godzinę parkowania, 4,20 zł - za trzecią godzinę parkowania, 3 zł - za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.

Wprowadzone zostałyby również opłaty abonamentowe: 50 zł – za wydanie karty abonamentowej typu P (przedsiębiorca) – miesięczna za jeden pojazd, 50 zł - za wydanie karty abonamentowej typu M (mieszkaniec) – roczna za jeden pojazd.

Płatne strefy parkowania nie dotyczyłyby pojazdów prowadzonych przez osoby niepełnosprawne, legitymujące się kartą parkingową, pojazdy służb miejskich i porządkowych na czas wykonywania obowiązków służbowych pojazdami samochodowymi zewnętrznie trwale oznakowanymi takich jak: pogotowie gazowe, pogotowie elektryczne, pogotowie ciepłownicze, pogotowie wodociągowe, pojazdy służb utrzymania dróg oraz działających na zlecenie zarządcy drogi. Więcej o płatnych strefach parkowania można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnobrzega.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE