Reklama

PiS nie rekomenduje lojalnego senatora z Rzeszowa

Opublikowano:
Autor:

PiS nie rekomenduje lojalnego senatora z Rzeszowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Nie będę się ubiegał o odnowienie zaszczytnego mandatu Senatora RP. Decyzja ta spowodowana jest wycofaniem rekomendacji dla mojej osoby ze strony władz Prawa i Sprawiedliwości, które w 2015 roku zaprosiły mnie do kandydowania i zakończonej powodzeniem rywalizacji z Tadeuszem Ferencem" - napisał Aleksander Bobko, senator z Rzeszowa.

Aleksander Bobko pochodzi z Przemyśla. Jest filozofem, profesorem nauk humanistycznych. W latach 2012–2015 był rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W IX kadencji - senator. W latach 2015–2018 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

19 sierpnia na swojej stronie internetowej napisał:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w nadchodzących wyborach nie będę się ubiegał o odnowienie zaszczytnego mandatu Senatora RP.

Decyzja ta spowodowana jest wycofaniem rekomendacji dla mojej osoby ze strony władz Prawa i Sprawiedliwości, które w 2015 roku zaprosiły mnie do kandydowania i zakończonej powodzeniem rywalizacji z Tadeuszem Ferencem – popularnym prezydentem Rzeszowa. Pomimo realnych szans na osiągnięcie sukcesu w obecnych wyborach do Senatu jako kandydat niezależny, rezygnuję z takiej możliwości powodowany poczuciem lojalności do ugrupowania, w ramach którego pracowałem przez ostatnie cztery lata.

Wszystkim mieszkańcom mojego okręgu wyborczego i Podkarpacia serdecznie dziękuję za poparcie, dowody sympatii i współpracę.

Do zobaczenia na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Pozostaję z wyrazami szacunku,

Aleksander Bobko

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE