Reklama

Piotr Durak - Zasłużony dla kultury polskiej [FILM FOTO]

Opublikowano: ndz, 1 gru 2019 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Były dziennikarz i reporter "Korso", nauczyciel rzeszowskich szkół, poeta, podróżnik pochodzący z Mielca 30 listopada odebrał honorowe odznaczenie państwowe "Zasłużony dla kultury polskiej". Gratulujemy naszemu koledze, Piotrowi Durakowi ważnego wyróżnienia od prezydenta Andrzeja Dudy.

Piotr Durak to bliska mieleckiej redakcji osoba, ponieważ związał się z nią już w 2007 roku jako korektor i współpracownik. W latach 2013- 2016 był dziennikarzem i reporterem Tygodnika Regionalnego "Korso”. Jako artysta debiutował w 2005 roku w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych.

Jest autorem trzech zbiorów wierszy: Odnaleźć siebie (2006), Wiatrołomny (2008), Raport zza mgły (2018) oraz dwóch powieści: Ostatni rok (2007, wyd. 2 poprawione - 2009), Dzienniki rowerowe (2011).

W roku 2007 otrzymał nagrodę za najciekawszy debiut literacki Podkarpacia, przyznawaną przez rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich. Jest też współautorem kilkunastu zbiorowych almanachów i redaktorem albumu-przewodnika "Ziemia Mielecka" wydanego przez AWR Korso w 2015 roku.

W 2017 roku ukazały się jego dwa albumy "Świątynie wygnane" z fotografiami wszystkich opuszczonych i niszczejących cerkwi greckokatolickich w Polsce.

Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka polskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

ZOBACZ CAŁĄ TRANSMISJĘ Z UROCZYSTOŚCI:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.