Reklama

Piorun zabił 2 dzieci i 3 dorosłych, ranił 140 osób. LPR Sanok poleciało na ratunek [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Piorun zabił 2 dzieci i 3 dorosłych, ranił 140 osób. LPR Sanok poleciało na ratunek [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bilans burzy z piorunami, która przeszła nad Tatrami, jest tragiczny. Pięć osób nie żyją, 140 - zostały ranne. Sanockie Lotnicze Pogotowie Ratownicze przyłączyło się do akcji ratunkowej.

AKTUALIZACJA, 23 sierpnia

Od rana trwa akcja TOPR. Ratownicy wrócili na Giewont, by sprawdzić, czy nie ma tam jeszcze poszkodowanych. Z najnowszych informacji wynika, że poszkodowani są również po stronie słowackiej. Łącznie (ze stroną polską) jest ich 140, pięć osób nie żyje, w tym dwoje dzieci.

Bliska Ci osoba została poszkodowana w Tatrach po polskiej stronie gór? Możesz dzwonić na specjalną infolinię pod numerami: (18) 201 71 00 i (18) 202 39 14.

---

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ratowało ludzi po uderzeniu pioruna w kopułę Giewontu i na Hali Kondratowej. Na pomoc przyleciały inne służby z wielu rejonów kraju, w tym z Sanoka.

Jednak śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie mają przygotowania, by móc działać bezpośrednio na Giewoncie. Dlatego to TOPR ewakuował poszkodowanych w miejsce bezpieczne, a stamtąd śmigłowce LPR zabierały ich do kilku szpitali, m.in. w Zakopanem i Krakowie.

Według relacji świadków piorun uderzył w krzyż na Giewoncie, a wyładowanie rozeszło się po całym wierzchołku i po łańcuchach. Ranionych zostało około 40 osób, cztery nie żyją, w tym dwoje dzieci.

Szlak zamknięty jest do odwołania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE