Reklama

Pikieta przy ul. Dominikańskiej. Będą bronić 41 drzew przed wycinką

Opublikowano:
Autor:

Pikieta przy ul. Dominikańskiej. Będą bronić 41 drzew przed wycinką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju do Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynął wniosek o wycięcie drzew przy ul. Dominikańskiej. Inwestor planuje stworzyć tam kompleks usługowo-handlowo-mieszkalny. Mieszkańcy nie zamierzają oddać tego terenu bez walki i po zbiórce podpisów pod petycją, która trafiła do prezydenta, organizują pikietę.

Teren, na którym znajduje się 41 drzew i krzewów do wycinki, nie jest duży, nie mniej jednak atrakcyjnej zieleni na nim nie brakuje. Na niewielkim skrawku ziemi panuje dość zróżnicowana roślinność. Rosną świerki, klony, modrzewie, dęby oraz leszczyna. Wszystkie drzewa i krzewy pójdą niestety pod topór, gdyż znalazł się inwestor, który chce tam budować.

- Warunki zabudowy wydano już dwa lata temu. Ma powstać blok mieszkalno-usługowy.


- tłumaczył jeszcze w sierpniu Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Od soboty poważne utrudnienia na ulicach Rzeszowa [LISTA OBJAZDÓW]

Przeciwko wycince drzew są mieszkańcy osiedla i członkowie stowarzyszenia Społeczni Strażnicy Drzew. Jeszcze w sierpniu na terenie os. Piastów organizowana była zbiórka podpisów pod petycją, która miała trafić na biurko prezydenta.

- Do prezydenta miasta została złożona w dniu 01.09.2020 r. petycja przeciw wycince wnioskowanych drzew, na której znalazło się 137 podpisów okolicznych mieszkańców. Nadal zbieramy podpisy mieszkańców Rzeszowa na petycji online. Aktualnie jest tam około 40 podpisów.


- informują organizatorzy pikiety. 

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Protest przeciwko wycince drzew przy jednej ze szkół

Dla mieszkańców i członków stowarzyszenia petycja to za mało, w związku z czym organizują pikietę, która odbędzie się przy ul. Dominikańskiej, gdzie rosną drzewa przeznaczone do wycinki. Jak informują organizatorzy, pikieta odbędzie się 13 września o godz. 18.

- Próbujemy szukać jakiś realnych rozwiązań, do czego zachęcamy wszystkich zainteresowanych losem tych i innych drzew w mieście. Nasz protest jest też przykładem, sygnałem dla władz, że mieszkańcy nie są obojętni wobec podejmowanych w ich imieniu decyzji i należy się liczyć z reakcją i potrzebami ludzi mieszających w Rzeszowie.


- przekonują organizatorzy. 

 

rafal.bolanows[email protected]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE