Reklama

Pijany kierowca bez prawa jazdy wiózł pasażerów w bagażniku

Opublikowano:
Autor:

Pijany kierowca bez prawa jazdy wiózł pasażerów w bagażniku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zauważyli forda z otwartym bagażnikiem, z którego wystawały nogi. Pojazd zatrzymano. 47-latek, który kierował samochodem, miał prawie pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Pojazd 5 września około godz. 20 zatrzymano do kontroli drogowej w miejscowości Ocieka (powiat ropczycko-sędziszowski). Okazało się, że 47-letni kierujący fordem, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski przewoził trzech pasażerów. Tylko jeden z nich siedział w samochodzie. Dwóch pozostałych podróżowało w bagażniku pojazdu. 

Kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

- Lekkomyślne zachowanie kierowcy to nie tylko lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim narażanie siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. 


- wyjaśnia mł. asp. Wojciech Tobiasz, oficer prasowy komendy w Ropczycach

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za niezgodne z przepisami przewożenie pasażera. Niewykluczone, że również i pasażerowie będą musieli liczyć się z konsekwencjami. 

- Będą prowadzone czynności wyjaśniające.


- dodaje Wojciech Tobiasz
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE