Reklama

Pijani pływali po jeziorze

Opublikowano:
Autor:

Pijani pływali po jeziorze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który po Jeziorze Tarnobrzeskim pływał rowerkiem wodnym. Na przejażdżkę po wodach jeziora zabrał kolegę i kilka puszek piwa. Bez interwencji policji mogło dojść do tragedii!

- Policyjni wodniacy, podczas wtorkowego patrolowania Jeziora Tarnobrzeskiego, zwrócili uwagę na jeden z pływających rowerków wodnych. Przebywali na nim dwaj mężczyźni, a obok nich znajdowały się puszki z piwem

– informuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Podczas legitymowania okazało się, że 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega jest pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 3,2 promila alkoholu. Podczas interwencji zatrzymany oświadczył policjantom, że wskoczył do wody, aby popływać i się ochłodzić. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości drugiego mężczyzny, u niego badanie wykazało 1,5 promila alkoholu.

Pijanych amatorów wodnego wypoczynku przetransportowano na brzeg jeziora, a sprzęt pływający odholowano do bazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyźni zostali usunięci z kąpieliska i ukarani mandatami.

Podczas sezonu letniego zarówno policjanci, ratownicy wodni, a także strażnicy miejscy mają nad Jeziorem Tarnobrzeskim mnóstwo pracy. Niestety nie brakuje amatorów spożywania trunków alkoholowych, którzy potem chętnie wskakują do wody.

Przez dwa ostatnie miesiące w całej Polsce utonęło już 185 osób. Na Podkarpaciu zanotowano już 15 takich zdarzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE