Reklama

Pijani mężczyźni ugrzęźli w górach. GOPR musiał ich ewakuować

Opublikowano: ndz, 7 mar 2021 15:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch pijanych mężczyzn leżało na śniegu na Małej Rawce. Byli przemoczeni, zmarznięci i nie mogli zejść z gór o własnych siłach. Na miejsce zadysponowano GOPR Bieszczady.

W sobotę 6 marca ok. godz. 15:00 do ratowników GOPR Bieszczady wpłynęło zgłoszenie od turystki, która twierdziła, że na Małej Rawce napotkała dwóch całkowicie pijanych mężczyzn. Obaj leżeli na śniegu - przemoczeni i bez sił. Nie potrafili się nawet logicznie wysłowić. 


Na miejsce zadysponowano zespół ratowniczy. Ratownicy stwierdzili, że jeden z turystów jest tak mocno pijany, że nie może poruszać się o własnych siłach i potrzebna jest jego natychmiastowa ewakuacja. Drugi znajdował się w nieco lepszym stanie. 

- Pomimo tego, iż prośba o pomoc nie wpłynęła od samych zainteresowanych osób i nie do końca zasadne jest rozpoczynanie akcji w takiej sytuacji - uznaliśmy, że panowie pozostawieni w takim stanie zamarzną, wobec czego ratownicy z Ustrzyk Górnych wyruszyli na pomoc. Wezwano również policję na wypadek agresywnego zachowania. Ponieważ dojazd trochę czasu zajmuje, grupa turystów wraz z ratownikiem postanowiła sprowadzić pana nieco w dół - na spotkanie z pozostałymi ratownikami. Na Przełęczy Wyżniańskiej pan został przekazany policji, gdzie po przebadaniu alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu ma prawie dwa promile - przekazują ratownicy GOPR Bieszczady.

Wybieranie się w góry pod wpływem alkoholu to bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne posunięcie. Może doprowadzić do śmierci lub narażania innych osób na utratę zdrowia przy próbie ratowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy