Reklama

Piesi padali jak muchy

Opublikowano:
Autor:

Piesi padali jak muchy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczorajszy wieczór to dwa wypadki drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy wypadek miał miejsce w Lisiej Górze, drugi kilkadziesiąt minut później w Tarnowie.


Tuż po godzinie 20, drogą prowadzącą w kierunku Łukowej, na rolkach jedzie 16-letnia dziewczyna. Za nią w tym samym kierunku jedzie osobowy passat. W pewnym momencie dochodzi do potrącenia pieszej. Dziewczyna uderzona w nogi upada najpierw na maskę samochodu, uderza w przednią szybę pojazdu, a następnie zostaje odrzucona na pobocze. Na miejsce zostaje skierowane pogotowie ratunkowe.

Ratownicy medyczni stwierdzają obrażenia ciała i podejmują decyzję o przetransportowaniu rannej do tarnowskiego szpitala. Lekarze potwierdzają złamanie nogi oraz liczne otarcia i potłuczenia całego ciała. Policjanci pracujący przy wypadku sprawdzają trzeźwość kierowcy, który okazuje się, że jest po wpływem alkoholu. W wydychany powietrzu jego zawartość wynosi niemalże jeden promil. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a wyjaśnieniem sprawy zajmą się policjanci z zakresu badania wypadków drogowych.

Kilkadziesiąt minut później w Tarnowie dochodzi do podobnego zdarzenia. Po godzinie 22 na przejściu dla pieszych ulicy Narutowicza w rejonie Tarnowskich Wodociągów, kierujący motocyklem potrącił pieszą. Kobieta to 60-letnia mieszkanka Tarnowa, która przechodziła w kierunku tarnowskiego burku.

Motocyklista, to 21-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Kierowca trzeźwy nie posiadający uprawnień do prowadzenia takich jednośladów, natomiast piesza w wydychanym powietrzu miała ponad dwa promile. Nad wyjaśnieniem tego zdarzenia również pracują specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych tarnowskiej komendy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE