Reklama

Pierwsza strefa bezdymna w mieście. Radni są na tak

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza strefa bezdymna w mieście. Radni są na tak  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządowcy większością głosów wprowadzili strefę bezdymną na jednej z ulic w mieście. Teraz uchwałę musi zaakceptować wojewoda.

Jednym z punktów obrad Rady Miejskiej w Kolbuszowej, było podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia strefy wolnej od dymu tytoniowego na ul. Janka Bytnara, przy której znajduje się zespół szkół. Uchwała dotyczyłaby również pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalnianych z nowatorskiego wyrobu tytoniowego. Najprościej rzecz ujmując, na ul. Bytnara nie ma prawa pojawić się żaden dym.

Temat ciągnie się od kwietnia. Rada uznała petycję przedsiębiorców jak i mieszkańców, uznając ją jako zasadną. Następnie przygotowana została uchwała, gdzie strefą wolna od dymu ustanowiono ul. Janka Bytnara w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września. Strefa obejmuje całą ulicę wraz z chodnikami.

- Po zaakceptowaniu uchwały zarządca obszaru jest zobowiązany do tego, aby teren odpowiednio oznakować i umieścić stosowne zakazy w strefie - podkreślił Krzysztof Matejek, sekretarz Kolbuszowej.

Radni mieli sporo uwag co do omawianej uchwały. Ostatecznie większość z nich zagłosowała za strefą. 

- Uchwała została przyjęta, będziemy obserwować jej skuteczność - podsumował Krzysztof Wilk, przewodniczący rady miejskiej.

Dokument wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wcześniej pochyli się nad nim wojewoda. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE