Reklama

Pierwsza Komunia Święta jesienią?

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza Komunia Święta jesienią? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kuria Diecezjalna w Sandomierzu opublikowała wytyczne dotyczące Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania.

Pandemia koronawirusa zawiesiła organizację uroczystości kościelnych, takich jak Pierwsza Komunia Święta, czy też Bierzmowanie. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu zabrała głos w kwestii tych sakramentów.

W ostatnim czasie Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przeprowadziła konsultacje odnośnie terminu i przebiegu Pierwszej Komunii Świętej. Biorąc pod uwagę, że większość rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz księży, którzy zechcieli udzielić odpowiedzi, opowiada się za przesunięciem uroczystości po wakacjach, takie rozwiązanie wydaje się być godne rozważenia. Mamy bowiem do czynienia z okolicznościami niezależnymi od Kościoła. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, że sytuacja w każdej parafii wygląda inaczej. Chodzi zarówno o liczbę dzieci, jak i o metraż kościoła. Nie wiadomo również, czy nowa fala epidemii nie pojawi się na jesieni. Dlatego każdy Ksiądz Proboszcz proszony jest o przeprowadzenie do końca miesiąca kwietnia konsultacji z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych (przez telefon, mail, skype), z uwzględnieniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Te kontakty mają służyć podjęciu wspólnej i najlepszej dla dzieci oraz ich rodzin decyzji. Jest to skądinąd zgodne z dotychczasową praktyką duszpasterską, gdy każda parafia sama ustalała termin Pierwszej Komunii Świętej. Udzielanie Sakramentu Bierzmowania pozostaje zawieszone do odwołania. Gdyby jednak na skutek wielkiej potrzeby duchowej kandydata lub innych niecierpiących zwłoki okoliczności, było wskazane udzielenie wspomnianego sakramentu w najbliższym czasie, należy przestawić sprawę Księdzu Biskupowi - napisano na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej.

Na początku maja można się spodziewać kolejnych informacji. Terminy będą uzależnione od wygaszania kolejnych ognisk choroby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE