Reklama

Pierwsi kierowcy ukarani mandatami na nowych zasadach! "Policjanci "nie lubią" nakładać mandatów"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zarząd Główny NSZZ Policjantów/Facebook

Pierwsi kierowcy ukarani mandatami na nowych zasadach!  "Policjanci "nie lubią" nakładać mandatów" - Zdjęcie główne

Pierwsi kierowcy ukarani mandatami na nowych zasadach! | foto Zarząd Główny NSZZ Policjantów/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów w ruchu drogowym. Kilkanaście godzin w Nowy Rok to już setki mandatów o kolosalnych wysokościach. Zarząd Główny Niepublicznego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów broni jednak decyzji rządu, licząc, że tak duża kwota grzywien, pomoże egzekwować przepisy na drogach.

Nowy taryfikator, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, ma za zadanie wymóc na kierowcach przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, zwłaszcza w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości. 
 
Kwoty, dla kierowcy zarabiającego przeciętne wynagrodzenie na poziomie 2500-3000 zł miesięcznie, mogą odbić się jednak dużym echem. 
 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Kolosalne mandaty wchodzą w życie! Podwyżki nawet za drobne wykroczenia. Zobacz dokładny taryfikator

 
Zarząd Główny Niepublicznego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów, ma nadzieję, że wysokie grzywny skutecznie odstraszą drogowych piratów.
 
- Policjanci nie mają prowizji od wystawionych mandatów. Nawet złotówka z grzywien i mandatów nie zasila budżetu policji. Policjanci "nie lubią" nakładać manatów - pisze Związek. 
 
-Nie jest łatwo zapukać do drzwi, żeby komuś powiedzieć, że ktoś bliski nie dojedzie. Jedźcie wolniej, ale zawsze na miejsce - czytamy w oświadczeniu w mediach społecznościowych. 
 
Do wpisu dołączono zdjęcie jednego z mandatów wobec kierowcy ukaranego kwotą 2500 złotych za przekroczenie dozwolonej prędkości o 71 km/h. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy