Reklama

Personel rzeszowskiego SOR trafił na kwarantannę. Przyjęto pacjenta z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Personel rzeszowskiego SOR trafił na kwarantannę. Przyjęto pacjenta z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszowski SOR szpitala przy ul. Lwowskiej został zamknięty, a personel medyczny wysłany na kwarantanne. Dlaczego? Z powodu pacjenta zakażonego koronawirusem.

Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie został objęty 14-dniową kwarantanną. Podlegać jej mają wszystkie osoby, które miały styczność z osobą zakażoną koronawirusem, która trafiła do szpitala. 

- W związku z przyjęciem osoby, u której potwierdzono zakażenie Covid-19 szpital pod nadzorem służb sanitarnych objął kwarantanną 14 dniową osoby, które mogły mieć bezpośrednią styczność z chorą osobą oraz zostały przeprowadzone niezbędne procesy dekontaminacyjne w szpitalu.

- pisze do nas w mailu rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego, Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Niestety, personel medyczny jest szczególnie narażony na potencjalne zakażenie koronawirusem z powodu ciągłego kontaktu z osobami, które są już zarażone lub występują spore szanse, że choroba już rozwija się w ich organizmie. Mimo to ciągle zdarzają się przypadki, w których to wiele osób zataja istotne dla ratowników, lekarzy czy pielęgniarek informacje, które mogą sprawić, iż Ci mogliby uniknąć kwarantanny. Chodzi tutaj przede wszystkim o podejrzenie koronawirusa u siebie, kontakty z osobami zakażonymi w ostatnim czasie czy powroty ze stref zagrożonych. Z tego też powodu ratownicy medyczni zapoczątkowali ogólnopolską akcję #NieKłamMedyka

Pamiętaj, że zdrowie i życie personelu medycznego - to również Twoje bezpieczeństwo. Przeczytaj więcej o akcji:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE