Reklama

Pechowa obwodnica Tarnobrzega

Opublikowano:
Autor:

Pechowa obwodnica Tarnobrzega - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brakujące pieniądze na budowę, a potem wniosek do sądu o upadłość głównego wykonawcy. Budowa obwodnicy Tarnobrzega utkwiła w miejscu, zanim na dobre się rozpoczęła, ale pojawiło się „światełko w tunelu”.

W tarnobrzeskim urzędzie miasta na wniosek prezydenta odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy projektującej obwodnicę miasta: Lafrentz Polska Sp. z o.o. oraz Energopol Szczecin S.A. Projektanci przedstawili stan zaawansowania prac dokumentacji projektowej w wersji roboczej dla poszczególnych branż, co potwierdziło oświadczenie Lafrentz Polska Sp. z o.o. w sprawie stanu zaawansowania prac projektowych na poziomie średnio 80 procent.

Zamawiający, czyli Urząd Miasta Tarnobrzeg pozostaje w stałym kontakcie z głównym wykonawcą (Energopol Szczecin S.A.) i projektantem (Lafrentz Polska Sp. z o.o.), monitorując stan zaawansowania prac, a także sytuację wykonawcy w związku ze złożonym wnioskiem o upadłość.

- Ponadto podejmowane są działania w celu terminowego wykonania tej strategicznej dla miasta inwestycji, przejawiające się przede wszystkim ścisłą współpracą z generalnym wykonawcą i projektantem

– skomentował Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Przypomnijmy. Umowę na budowę obwodnicy Tarnobrzega w kwietniu ubiegłego roku podpisali Kamil Kalinka, pełniący wówczas obowiązki prezydenta miasta, Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, oraz Jerzy Geniusz, dyrektor produkcji Energopol Szczecin S.A. Dofinansowanie, jakie miasto pozyskało na ten cel to 42 441 528 złotych. Koszt budowy to z kolei 61 milionów złotych – razem z kosztem wykupu nieruchomości znajdujących się na trasie planowanej obwodnicy.
Inwestycja miała się zakończyć w 2020 roku. Jednak ostatnio zrobiło się wokół niej głośno za sprawą wniosku o upadłość głównego wykonawcy, firmy Energopol Szczecin S.A. Co ciekawe o tej sytuacji magistrat dowiedział się z mediów, nie było żadnej bezpośredniej informacji ze strony głównego wykonawcy. Spotkanie w urzędzie miało wyjaśnić wszystkie niepokojące kwestie. Teraz trzeba poczekać na kolejne kroki i ewentualny początek budowy obwodnicy miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE