Reklama

Papież Franciszek: „Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny” [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Papież Franciszek: „Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny” [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wypowiedź papieża Franciszka znalazła się w filmie dokumentalnym poświęconym m.in. roli homoseksualistów w Kościele. Fragment wypowiedzi namawiający Kościół do zmiany wobec osób LGBT wywołał lawinę komentarzy.

Film dokumentalny "Francesco", którego autorem jest Evgeny Afineevsky, to kronika siedmioletniego pontyfikatu Franciszka, koncentrująca się na kwestiach bronionych przez głowę Kościoła. Znajdziemy w nim słowa o roli papieża w walce o prawa imigrantów oraz próbach zwiększenia roli kobiet w Kościele. Podczas wywiadu papież Franciszek odniósł się również do sytuacji osób LGBT. 

- Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany. Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków


- tłumaczył Franciszek. 

 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Lawina komentarzy

Słowa papieża są mocno komentowane przez osoby z różnych środowisk w Polsce. 

- To nie jest dobra droga informowania o tak fundamentalnych zmianach, ale można powiedzieć, że jest typowa dla tego pontyfikatu. Aż trudno nie zadać pytania, co z poprzednim nauczaniem papieży, i czy jeśli rzeczywiście papież chce wprowadzić tak fundamentalną zmianę, to nie powinien jednak poinformować o tym w inny sposób, niż za pośrednictwem filmu dokumentalnego? 


- pisał na Facebooku publicysta Tomasz Terlikowski.

- @washingtonpost informuje, że @Pontifex_pl popiera legalizację związków partnerskich jednej płci. To musi być szok dla tych, ktorzy z walki z osobami LGBT uczynili pomysł na funkcjonowanie w polskiej polityce.


- komentował na Twitterze polityk Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. 

- Biuro Watykanu będzie musiało się nagłowić jak zdementować wypowiedź Papieża Franciszka. Mówi on jasno: TAK dla ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH dla par jednopłciowych. I co teraz prawicowi fanatycy?


- pyta Bart Staszewski, twórca akcji „Strefy wolne od LGBT”.

Film miał premierę 21 października na festiwalu filmowym w Rzymie. Jego premiera w Ameryce Północnej została zaplanowana na niedziele (25 października). 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE