Reklama

OSZUSTKI z Lipy mogą posiedzieć 8 lat za kratami

Opublikowano:
Autor:

OSZUSTKI z Lipy mogą posiedzieć 8 lat za kratami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cała akcja była dopracowana ze szczegółami. One miały odebrać pieniądze, oni udawali syna i policjanta. Po wszystkim uciekły. I już wiemy, gdzie. Bo policja już zatrzymała dwie kobiety.

Plan był taki: do mieszkanki Lipy w powiecie stalowowolskim udają się dwie kobiety, które mówią, że syn miał wypadek, w wyniku którego zginął człowiek. Na "potwierdzenie" zadzwonił do niej mężczyzna, który roztrzęsionym głosem mówił, że spowodował wypadek i potrzebne są mu pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Kobieta była przekonana, że rozmawia ze swoim synem. Następnie słuchawkę przekazano drugiemu mężczyźnie, który podał się za policjanta i potwierdził wersję „syna”.

Kobieta straciła 160 tys. zł.

11 lutego policja podkarpacka poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety, którym oszuści działający metodą "na wnuczka", zlecili odebranie pieniędzy od mieszkanki gminy Zaklików.

- Kobiety usłyszały już prokuratorskie zarzuty. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Okazały się nimi 27-letnia mieszkanka Kraśnika i jej 21-letnia koleżanka, mieszkanka powiatu płońskiego zatrzymane w Kolbuszowej

- przekazuje stalowowolska policja. Policjanci odnaleźli poszukiwane kobiety 75 km od miejsca zdarzenia. Niestety nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy. Dwie 20-latki zdążyły już przekazać gotówkę kolejnej osobie.

- Zastosowano wobec nich policyjny dozór i zakazu opuszczania kraju. Kobiety przyznały się do winy. Wyjaśniły, że starsza z nich odpowiedziała na zamieszczone na jednym z portali internetowych ogłoszenie dotyczące pracy w charakterze kuriera. Jej zadaniem miało być odebranie przesyłki i przekazanie jej kolejnej osobie. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych osób biorących udział w tym oszustwie

- relacjonuje KPP Stalowa Wola.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE