Reklama

Oszust "na BLIK-a" zatrzymany na gorącym uczynku

Opublikowano:
Autor:

Oszust "na BLIK-a" zatrzymany na gorącym uczynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zatrzymali 17-latka podejrzanego o oszustwa metodą "na Blika". Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ten sposób oszukał kilka osób.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą dowiedzieli się jakiś czas temu, że w Tarnobrzegu działa oszust dokonujący przestępstw metodą "na Blika”. Działanie sprawcy polegało na zamieszczaniu na portalach aukcyjnych i społecznościowych ogłoszeń sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów. Po ustaleniu warunków sprzedaży i płatności za pomocą blika, ofiara musiała podać specjalny kod, a następnie potwierdzić transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób sprawca wypłacał gotówkę w bankomatach na terenie Tarnobrzega.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, zbierając materiał dowodowy ustalili tożsamość mężczyzny oraz wytypowali miejsce, w którym oszust będzie chciał wypłacić pieniądze. We wtorek, 18 sierpnia, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który czekał przy bankomacie na przesłanie kodu blik i wypłacenie gotówki w kwocie 700 złotych. Sprawcą okazał się 17-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za przestępstwa o podobnym charakterze.

- Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu cztery zarzuty dotyczące oszustw. Prokurator na podstawie materiału dowodowego zastosował wobec 17-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

- komentuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE