Reklama

OSZUŚCI dzwonią do ludzi i podają się za Gminny Ośrodek Kultury! Chcą wyłudzać pieniądze

Opublikowano:
Autor:

OSZUŚCI dzwonią do ludzi i podają się za Gminny Ośrodek Kultury! Chcą wyłudzać pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga - nieszczęście jakie nas wszystkich spotkało, tj. pandemia koronawirusa, wywołała kolejną falę oszustw i wyłudzeń pieniędzy. Tym razem naciągacze podają się za Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie (powiat stalowowolski).

- W związku z pojawiającymi się telefonami do osób o rzekome wsparcie finansowe Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie i Filii w Lipie i podawanie nr konta bankowego Alior Bank, informuję, że Gminny Ośrodek Kultury nie zwraca się z prośbą o takie wsparcie do nikogo i nikogo do tego nie upoważnił. Jest to zwykłe nadużycie zaistniałej sytuacji w Polsce związanej z koronawirusem! Proszę uważać na oszustów. 

- przekazuje w oficjalnym oświadczeniu dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie.

Nie wiemy, czy jest to jednorazowa sytuacja, czy miało miejsce więcej takich prób wyłudzeń. Być może w całym województwie podkarpackim oszuści podają się za przeróżne instytucje bądź organizacje, które z powodu pandemii odnotowują straty finansowe i chcą w ten sposób wyłudzić pieniądze dla siebie. Jeśli otrzymasz taki telefon - od razu skontaktuj się z daną instytucją i przekaż jej informację o próbie wyłudzenia.

Jeśli chcesz wesprzeć jakąś organizację, firmę czy instytucje przekazując na nią swoje środki finansowe - sprawdź ich oficjalne strony Internetowe lub konta w social media, czy zostały uruchomione zbiórki na ich rzecz. Jeśli nie, to skontaktuj się z nimi telefonicznie, aby zapytać czy w ogóle potrzebują takiego wsparcia. Nigdy nie przelewaj pieniędzy obcym osobom, które kontaktuj się z Tobą telefonicznie i podają się za przedstawicieli firm, instytucji i organizacji.

Miejmy nadzieję, iż Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie złożył już stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do odpowiednich organów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE