Reklama

Osiem wieżowców tuż przy stadionie Resovii Rzeszów

Opublikowano:
Autor:

Osiem wieżowców tuż przy stadionie Resovii Rzeszów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poważna zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przy al. Witosa i ul. Wyspiańskiego. Deweloper może zbudować wieżowce, które od stadionu Resovii Rzeszów oddzielone będą jedynie wewnętrzną drogą.

13 października odbyła się publiczna dyskusja nad projektem zmiany planu zagospodarowania przestrzeni pomiędzy trybuną wschodnią stadionu, jednostką wojskową, ul. Wyspiańskiego i al. Witosa. Zmiany rzecz jasna były prezentowane przez architektów Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. Na spotkaniu pojawili się m.in. mieszkańcy, trójka radnych oraz reprezentant inwestora i przewodniczący Rady Osiedla Króla Augusta. 


CZYTAJ TAKŻE:

Wiadomości z innych regionów województwa


Wieżowce z widokiem na murawę

Zgodnie z nowym planem na 50 proc. kondygnacjach parterowych budynków będą umieszczone lokale o funkcji usługowej, zaś powierzchnia zabudowa nie może być większa niż 75 proc. powierzchni działki budowlanej. 


fot. BRMR / Działki oznaczone kolorem żółtym należą do dewelopera i to na nich powstaną wieżowce. Teren oznaczony kolorem fioletowym to przestrzeń, gdzie powstanie lodowisko.

Warunki zawarte w planie pozwalają m.in. na wybudowanie ośmiu budynków. Na terenie oznaczonym sygnaturą MW.U/UC.1 dopuszcza się budowę jednego wieżowca o wysokości nie większej niż 90 m i trzech wieżowców o wysokości nie większej niż 65 metrów. Z kolei na terenie oznaczonym opisem MW.U/UC.2 (znajduje się bliżej stadionu) może powstać jeden wieżowiec o wysokości nie większej niż 126 metrów i trzy wieżowce o wysokości nie większej niż 65 metrów.

W ramach planu powstać ma także nowa jednopasmowa droga wewnętrzna pomiędzy terenem oznaczonym sygnaturą MW.U/UC.2 i wschodnią trybuną. Jej przebieg zaplanowano następująco: od ul. Wyspiańskiego wzdłuż działki i terenu, na którym powstanie lodowisko aż do al. Witosa z „wylotem” przy jednostce wojskowej.


CZYTAJ TAKŻE: 

Ognisko koronawirusa na Uniwersytecie Rzeszowskim!


Radni miasta i rada osiedla nie popiera zmian

- W ogóle mi się to nie podoba. Cały ten teren powinien być przeznaczony na działalność sportową. Te budynki skoro już powstają, to mogłyby być niższe. Nie ulega wątpliwością, że w przyszłości będą problemy z komunikacją.


- tłumaczy obecny na spotkaniu Wiesław Ziemiński, radny z Platformy Obywatelskiej. 

Przypomnijmy, że poprzedni plan miejscowego zagospodarowania przestrzeni mówił jedynie o zabudowie działki tuż przy al. Witosa. Ostateczną decyzję w sprawie planu podejmą radni gdy stosowny projekt uchwały pojawi się na sesji Rady Miasta Rzeszowa. Zaznaczmy, że zmiana planu nastąpiła na wniosek inwestora. 


- Moim zdaniem obowiązujący plan nie jest złym planem. W naszej ocenie Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa działa na niekorzyść funkcjonowania naszego osiedla. 


- tłumaczył Adam Moczulski, przewodniczący rady osiedla. 

Zgodnie z art. 18 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. W związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, można składać uwagi do prognozy oddziaływania na środowisko. Uwagi należy składać na piśmie w formie papierowej do Prezydenta Miasta Rzeszowa, na adres: Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa ul. ks. Józefa Jałowego 23a, 35-010 Rzeszów lub w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] albo za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa na platformie ePUAP, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 13 listopada 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE